ceturtdiena, 2012. gada 29. novembris

Premjers videosižetā stāsta, kāpēc Latvija pārvarēja ekonomisko krīzi


Ir tapis jauns Latvijas valdības videosižets, kurā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) stāsta, kāpēc Latvijai izdevās izkļūt no ekonomiskās krīzes un kādi ir valsts makroekonomiskie sasniegumi pēckrīzes periodā.
Trīs minūšu garajā videomateriālā, kas ir pieejams vietnes «Youtube» Valsts kancelejas profilā, sākumā tiek citēts ASV ekonomists Pols Krugmens, kurš sacījis, ka neviens nav spējīgs atjaunot uzticību tirgum, izņemot Latviju.

Videosižetā premjers stāsta par pēdējā gadā sasniegto ekonomisko izaugsmi, kas pārsniegusi 10% un par eksporta izaugsmi, kas ir 30%. Runājot par veidiem, kā Latvija pārvarēja ekonomisko krīzi, viņš min, ka tas notika, īstenojot fiskālo konsolidāciju, bet ekonomikas stimulēšanai tika izmantots Eiropas Savienības fondu finansējums, ko izlietoja gan sociālās nozares, gan arī eksporta pasākumu atbalstam. Tāpat viņš uzsver, ka cīņā ar ekonomisko krīzi tika samazināts administratīvais aparāts, īstenotas strukturālās reformas.

Videosižetā iekļauta arī daļa no Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektores Kristīnes Lagardas runas, kurā viņa atzīst, ka pirms trīs gadiem neviens nevarēja iedomāties, ka tagad visi kopā varēs svinēt Latvijas veiksmi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Runājot par starptautisko aizdevuma programmas īstenošanu, viņa norāda, ka tas bija smags, bet veiksmīgs ceļojums.

Tāpat videosižetā iekļauta Eiropadomes prezidenta Hermana van Rompeja runa no viņa pēdējās viesošanās Rīgā, kas notika šā gada oktobrī. Viņš uzsvēra, ka Latvija ir labs piemērs, kā ES fondu un nacionālā finansējuma atbalstu valsts var atkal panākt izaugsmi.

Šo videosižetu vakar pirmo reizi prezentēja Berlīnē, kur notika Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkotā diskusija «Jauns paraugs Eiropas Ziemeļos? - Igaunija, Latvija, Lietuva un ES nākotne».

Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta pārstāve Sabīne Spurķe aģentūrai LETA pastāstīja, ka šis videomateriāls tapis, ņemot vērā interesi no citām valstīm par Latvijas veiksmes stāstu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā un par to, kā Latvijā tika panākta ekonomiskā izaugsme. Valsts kanceleja uzskata, ka Latvijas veiksmes stāstu ir būtiski popularizēt, veidojot pozitīvu Latvijas atpazīstamību ārvalstīs un ceļot valsts konkurētspēju.

Šāds videostāsts ir tapis arī tāpēc, ka ir ļoti būtiski modernizēt valdības komunikāciju un sabiedrību uzrunāt tai saistošā veidā - gan ar sociālo mediju starpniecību, gan video un citiem risinājumiem. Tāpēc Valsts kanceleja veido video sēriju par aktuāliem valdības jautājumiem – par sabiedrības līdzdalības iespējām valdības lēmumu pieņemšanas procesā, iespēju līdzdarboties birokrātijas mazināšanā un citiem gan Latvijas, gan Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem.

Videostāstu veidojusi kompānija «3K», kas uzvarēja publiskajā iepirkumu konkursā. Video izveidošana izmaksājusi 300 latus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru