trešdiena, 2012. gada 21. novembris

Premjers: Latvija varētu izmantot veto tiesības ES budžetam


Latvija varētu izmantot veto tiesības pret neizdevīgu Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, trešdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pieļāva Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
«Ja mūsu intereses pilnībā tiek ignorētas, tad šādu iespēju mēs neizslēdzam,» teica Dombrovskis. Viņš gan uzsvēra, ka aizrauties «ar šādu instrumentu lietošanu nevajadzētu», jo 27 valstīm ir jāpanāk vienošanās un kompromiss.

«Ja visas valstis atnāks un teiks, ka visām ir sarkanās līnijas, tad vienošanās netiks panākta,» atzina Dombrovskis.
Valdības vadītājs atgādināja, ka Latvijas intereses daudzgadu budžetā ir pietiekams kohēzijas finansējums un tiešmaksājumu izlīdzināšana lauksaimniekiem. «Attiecībā uz kohēziju ir sagatavots priekšlikums, kas varētu ņemt vērā Baltijas valstu un Ungārijas īpašo situāciju, paredzot, ka tām valstīm, kas iepriekš ir piedzīvojušas smagu ekonomisko krīzi, ir paredzēts kohēzijas finansējums virs pašreiz noteiktajiem griestiem,» teica premjers.

Piedāvājums nav pieņemams

Savukārt attiecībā uz lauksaimniecību, joprojām nav atbilstoša piedāvājuma. «Tā ir tā problēma, ka mums nav pieņemams piedāvājums, kurā

Latvijas lauksaimniekiem arī 2020.gadā tiek piedāvāti tiešmaksājumi 53% no ES vidējā.

Tādā veidā Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju vienotā tirgū mēs nespējam nodrošināt,» uzsvēra Dombrovskis.
Jau vēstīts, ka Dombrovskis ceturtdien un piektdien Briselē piedalīsies Eiropadomes ārkārtas sanāksmē. Sanāksmē ES valstu līderi diskutēs par ES daudzgadu finanšu ietvaru 2014.‒2020.gadam.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru