trešdiena, 2012. gada 28. novembris

Portālā «Latvija.lv» tagad var samaksāt administratīvos sodusNo pirmdienas ikviens, vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā «www.Latvija.lv», izmantojot e-pakalpojumu «Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa», var elektroniski pārbaudīt un samaksāt gan Sodu reģistrā esošos administratīvos sodus privātpersonām, gan CSDD reģistra datubāzē iekļautos fotoradaru fiksētos pārkāpumus un stāvēšanas un apstāšanās pārkāpumu soda kvītis, kas izrakstītas bez vadītāja klātbūtnes.
Kā informē Valsts reģionālās attīstības aģentūras Sadarbības un informācijas departamenta projektu vadītāja Laura Stūrīte, Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izstrādātā e-pakalpojuma «Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa» lietotājiem iespējams bez maksas iegūt informāciju par saviem, savu nepilngadīgo bērnu, aizbildnībā un/vai aizgādnībā esošo personu izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem.

Elektroniski iespējams samaksāt gan sev, gan trešajām personām piemērotos naudas sodus un segt izdevumus par apreibinošo vielu ietekmes konstatēšanai veikto pārbaudi.

Naudas sodu apmaksa ar portāla šeit starpniecību izslēdz neprecīzas informācijas norādīšanu maksājuma uzdevuma mērķī, kā rezultātā maksājums var netikt identificēts vai pievienots novēloti. Pakalpojums samazina arī personas tiesību aizskāruma risku, piemēram, piespiedu soda izpildes uzsākšanu, kaut naudas sods jau ir samaksāts.

Jaunais e-pakalpojums pieejams ar kādu no portālā «www.Latvija.lv» piedāvātajām autentifikācijas iespējām (internetbanku, eID karti, elektroniskā paraksta viedkarti eME). Savukārt sodu apmaksu var veikt ar «SEB bankas», «Swedbank», «Norvik bankas» un bankas «Citadele» internetbanku starpniecību.

Šobrīd portāls nodrošina pieeju 51 e-pakalpojumam un satur informāciju par 2073 valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanas iespējām, atgādina Stūrīte.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru