ceturtdiena, 2012. gada 1. novembris

Pie Saeimas pulcējas simtiem cilvēkuAģentūra LETA vēstī, ka cilvēki rada pamatīgu troksni. Daudziem rokās ir plakāti ar pilsētu nosaukumiem - Rīga, Liepāja, Daugavpils, Rēzekne, Ventspils. Tāpat cilvēki tur rokās plakātus ar aicinājumiem samazināt PVN apkurei.

Protestētāji ar uzrakstiem uz plakātiem vēršas arī pie Saeimas pārstāvjiem, piemēram, uz viena rakstīts «Āboltiņa, palīdzi tautai, nevis vīram biznesā!». Uz viena plakāta attēlota salstoša pensionāre un uzraksts «Vienotība, kāpēc?». Tāpat ir uzraksti «Priecīgus Ziemassvētkus!», «42% bērnu Latvijā šoziem dzīvos aukstumā», «Bērniņi, šodien neēdīsim, šodien maksāsim par apkuri».

Vairāki cilvēki, kas piedalās protesta akcijā, ģērbušies jakās ar arodbiedrības «LABA» simboliku, redzami arī Rīgas karogi.

Uz protesta akciju ieradies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), kurš gan norādīja, ka viņam nav daudz ilūziju, ka Saeima šodien varētu atbalstīt ierosinājumu samazināt PVN apkurei, līdz ar to šī varētu nebūt pēdējā šāda veida akcija.

Ušakovs skaidroja, ka ieradies uz protesta akciju, jo solidarizējas ar cilvēkiem. Viņam rodoties sajūta, ka valdības pārstāvji dzīvo paralēlā realitātē.

Piketu rīko arodbiedrība «LABA».

Rīgas mērs tviterī publicējis vairākas fotogrāfijas, kuras paraksta ar vārdiem «Mēs esam daudz!».

«LABA» valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka arodbiedrība vēlas, lai PVN siltumapgādei tiktu samazināts no esošajiem 12% līdz 5%, kā tas bijis līdz 2009.gadam, tādējādi samazinot apkures rēķinu slogu iedzīvotājiem.

Grozījumi likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokli siltumenerģijai līdz 5%, ceturtdien tiks skatīti Saeimā.

Sapulce pie Saeimas nama notiks līdz plkst.10, un plānots, ka tajā piedalīsies vismaz 300 cilvēku.

LETA jau ziņoja, ka ar līdzīgu prasību - samazināt PVN apkurei līdz 5% - valdībā 11.oktobrī vērsās arī Rīgas dome.

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē 25.oktobrī valdošā koalīcija noraidīja visus priekšlikumus par PVN samazināšanu. Savukārt ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts šonedēļ paziņoja, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana siltumenerģijai veicinās gāzes importa pieaugumu, tāpēc tā nav pieļaujama. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzskata, ka ministra arguments ir absurds: «Sanāk, ka gadījumā, ja apkure Rīgā kļūs lētāka, tad galvaspilsētā sāk vairāk kurināt, bet cilvēki masveidā iegādāsies gāzi. Omītes pirks gāzi «pa lēto», kamēr ir. Acīmredzot gāzi glabās trīslitru burkās.»

Kaut arī lielākā daļa «LABA» biedru ir Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» biedri, Gailis noliedza, ka sapulces mērķis būtu balstīt tieši Rīgas domes paustās idejas. Arodbiedrība kopumā pārstāvot 130 dažādus uzņēmumus, un tajā ir ap 7000 biedru, kuri vēlas, lai apkures rēķini samazinās.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru