otrdiena, 2012. gada 27. novembris

Pētījums: Baltijas valstīs populisms kļuvis neefektīvsPopulistiskas kampaņas stratēģijas lielā mērā nespēj ietekmēt Baltijas valstu vēlētājus, konstatēts pētījumā, kuru nule kā pabeidzis Tallinas Universitātes Politikas zinātnes un pārvaldības institūts.

Atvērtās Igaunijas fonda finansētajā pētījumā analizēts, kā partijas izmantojušas populistiskas taktikas 2011.gada vēlēšanās Latvijā un Igaunijā, kā arī 2008.gada vēlēšanās Lietuvā.

Populismu savā bruņojumā biežāk izvēlas politikas iesācēji vai arī tie, kuru laiks uz politikas skatuves iet uz beigām, konstatējuši pētnieki, norādot, ka kopumā tam tomēr nav bijis lielu panākumu.

Populisms ir spēcīgāks un efektīvāks Lietuvā, kur ir "izteiktas un sekmīgas nacionāli šovinistiskas partijas, kas atbalsta statistu valdības un prezidentālus režīmus".

Igaunijas partiju vidū ir samērā nelielas atšķirības attiecībā uz to, cik lielā mērā tās paļāvušās uz populismu.

Igaunijā pēdējās parlamenta vēlēšanās dominēja politiķu savstarpējā pretstāve un atsevišķu spēlētāju dēmonizācija, kas ir līdzīgi populistiskajam principam - atrast vienu pretinieku, kas visus apvienos, sacīja viena no pētījuma autorēm Mari Līsa Jakobsone.

Tomēr Igaunijas iedzīvotāju vidū populāro partiju retoriku kopumā nevar raksturot kā populistisku, uzskata pētījuma autori.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru