otrdiena, 2012. gada 6. novembris

Būvkompānijas boss emigrantiem: būvniecībā var nopelnīt konkurētspējīgu algu un būt kopā ar ģimenēmBūvkompānijas Selva būve valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis akcentē, ka šā gada galvenā tendence būvniecībā ir katastrofālais strādājošo deficīts.
Latvijas būvniecības tirgū šobrīd pietrūkstot gan mazkvalificētais, gan arī kvalificētais darbaspēks. Ja situācija neuzlabosies, tad jau drīzumā būvkompānijas darba apjomus nevarēšot veikt tieši darbaspēka trūkuma dēļ.
R. Orlovskis skaidro: «Viens no strādājošo deficīta iemesliem jau ir zināms - cilvēki devušies peļņā uz citām valstīm un diemžēl atgriezties Latvijā neplāno. Tai pat laikā šobrīd no valsts institūciju puses pietrūkst vienotas politikas un pat kampaņveidīgas rīcības, lai aizbraucējiem skaidrotu un informētu viņus par šī brīža darba iespējām Latvijā. Šobrīd būvniecībā kvalificēti strādnieki un inženiertehnisko profesiju pārstāvji var nopelnīt konkurētspējīgu algu un vienlaikus būt kopā ar savām ģimenēm.»
«Būvniecības nozarē vidējā alga kvalificētam darbaspēkam ir no 500 – 800 latiem uz rokas,» tā, lūgts precizēt, kāds ir viņa domātais konkurētspējīgais atalgojums, db.lv norādīja R. Orlovskis.
Taču, kā uzskata būvkompānijas vadītājs, problēma nav tikai faktā, ka cilvēki izbrauc no mūsu valsts. Liela problēma esot arī izglītības sistēma.
«Otra problēma – acīmredzot nepietiekami tiek popularizētas no mācību iestāžu puses tādu profesiju priekšrocības kā galdnieki, krāsotāji, elektriķi utt. Arodvidusskolu un profesionālo vidusskolu reputācija ir zema. Valda stereotips, ka uz šīm skolām dodas neveiksminieki. Valsts izglītības politikai ir jābūt orientētai uz šo profesiju prestižu celšanu. Labs galdnieks, elektriķis, mūrnieks ir cienījama un ļoti vērtīga profesija,» akcentē R. Orlovskis.
Selva Būve vadītājs uzskata, ka, lai problēmu risinātu, valdībai ir jāstrādā pie mūsu valsts cilvēku atgriešanas plāna, skaidrojot šī brīža iespējas Latvijā. Otrkārt, ir jādomā un jāveic konkrēti soļi, popularizējot un ceļot profesionālo skolu prestižu. Treškārt, plašāk jāver vaļā mūsu valsts durvis viesstrādniekiem.
«Mēs būsim spiesti plašāk atvērt durvis viesstrādniekiem, jo ar katru gadu darbaspēka deficīta problēma samilzīs arvien vairāk. Un ja tas notiks, tad mums būs jādomā par likumdošanas liberalizāciju strādajošajiem no tā saucamajām trešajām valstīm,» norādīja R. Orlovskis.
Atbildot lasītāja norādi komentārā, ka vakanču portālos atrodams liels skaits potenciālo darbinieku, būvkompānijas vadītājs sacīja: «Darba sludinājumi nenorāda patieso situāciju būvniecības nozarē. Bieži potenciālie darbinieki, kuru sludinājumi redzami vienā vai otrā vakanču portālā, negrib strādāt uzņēmumā vai nav gatavi ilgstoši strādāt uzņēmumā.»
Būvkompānija Selva būve dibināta 2004. gadā. Pērn Selva būve konsolidētais apgrozījums pārsniedza 25 miljonus latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru