piektdiena, 2012. gada 16. novembris

No sestdienas uz ceļiem darbosies jau 33 fotoradariNo sestdienas uz ceļiem savu darbību atsāks vēl seši stacionārie fotoradari, tas nozīmē, ka pavisam kopā ātruma pārkāpumus fiksēs 33 mērierīces – 25 pārvietojamās un astoņas stacionārās,  informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Tā kā daļa fotoradaru šobrīd atrodas tehniskajā apkopē, starp Valsts policiju un komersantu "V-Traffic" noslēgtā pagaidu vienošanās paredz, ka fotoradaru skaits uz ceļiem palielināsies pakāpeniski. Ikreiz pirms fotoradaru skaita palielināšanās VP informēs sabiedrību.

Pārejas posmā, pagaidu vienošanās laikā, fotoradaru dislokāciju ikvienam ir iespējams apskatīt Valsts policijas mājas lapā. Šiem 33 fotoradariem tiks norādītas 43 iespējamās dislokācijas vietas - jebkurā no tām varēs atrasties fotoradars. Vietu skaits ir lielāks par fizisko radaru skaitu, jo izvietojums vienas dienas laikā var mainīties vairākkārt - laika periodu un vietas nosaka Valsts policija atkarībā no nepieciešamības (satiksmes intensitātes, laika apstākļiem, diennakts laika utt.).
Valdība augusta beigās nolēma lauzt līgumu ar fotoradaru piegādātāju un ieviesēju "  un partneri". Līgumu nolemts lauzt, jo radaru ieviesējs nav pildījis līguma nosacījumus. Atbilstoši līgumam "Vitronic Baltica un partneri" kopumā jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari. Patlaban uz Latvijas ceļiem pavisam kopā darbojas 61 fotoradars - 27 stacionārie fotoradari un 34 pārvietojamie fotoradari.

25.septembrī Ministru kabinets lēma atļaut nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, ja Iekšlietu Ministrija lemtu atpirkt jau uzstādītos fotoradarus no Vācijas uzņēmuma "Vitronic  Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH". Balstoties uz šo pašu Ministru kabineta lēmumu, bez Publiskā iepirkuma likuma piemērošanas jau ir noslēgts līgums ar līdzšinējo fotoradaru sistēmas ieviesēju "V-Traffic" un tam tiks maksāts par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem līdz 2012.gada beigām.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru