ceturtdiena, 2012. gada 15. novembris

No nākamā gada bezdarbnieka pabalstu maksās deviņus mēnešusNo nākamā gada 1.janvāra bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums nebūs atkarīgs no cilvēka apdrošināšanas stāža un turpmāk pabalstu izmaksās deviņus mēnešus, to paredz šodien Saeimā otrajā un galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā «Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam».
Pirmos trīs mēnešus bezdarbnieki pabalstu varēs saņemt piešķirtajā apmērā, nākamos trīs mēnešus - 75% no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta apmēra, savukārt pēdējos trīs mēnešus - 50% no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta apmēra.

Labklājības ministrija (LM) iepriekš uzsvēra, ka, ieviešot jauno pabalstu izmaksas sistēmu, bezdarbniekiem ar apdrošināšanas stāžu līdz 19 gadiem palielināsies sociālais nodrošinājums, lai deviņu mēnešu laikā palīdzētu viņiem atrast savai kvalifikācijai, prasmēm un interesēm atbilstošu darbu.

Pašlaik cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no viena līdz deviņiem gadiem bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods ir četri mēneši, cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no desmit līdz deviņpadsmit gadiem - seši mēneši, bet cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no 20 gadiem - deviņi mēneši.

Vienlaikus grozījumi likumā paredz nodrošināt labvēlīgāku vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtību bezdarbniekiem, kuri pirms bezdarbnieka statusa piešķiršanas bijuši bērna kopšanas atvaļinājumā, bērna kopšanai piešķirtajā bezalgas atvaļinājumā vai grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru