trešdiena, 2012. gada 14. novembris

No Latvijas šogad aizbraukuši vairāk kā 20 tūkstoši cilvēkuPēdējā gada laikā no Latvijas izbraukuši vairāk kā 20 tūkstoši cilvēku, bet nedaudz pieaug arī tendence atriezties, trešdien LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe, gan piebilstot, ka visi dati vēl nav apkopoti.
«Ir tomēr tendence [aizbraucējiem] nedaudz vairāk atgriezties, bet te ir runa par pāris tūkstošiem,» sacīja Lappuķe. Viņaprāt, tas saistāms ar pakāpenisko ekonomiskās situācijas uzlabošanos Latvijā un arī to, ka samazinājusies Rietumeiropas ekonomiskā izaugsme un līdz ar to nav arī tik daudz darba piedāvājumu.

Runājot par iemesliem, kas cilvēkiem liek pieņemt lēmumu atgriezties uz dzīvi Latvijā, Lappuķe atsaucās uz sociālajos tīklos veiktām aptaujām - pirmkārt, tā ir ģimene un draugi, arī dzīvesvieta, bet tāpat atgriezties var mudināt arī darba piedāvājumi. Pēc vispārējiem novērojumiem, atgriežoties apmēram 20% no visiem aizbraucējiem.

Lappuķe atzina, ka daudz grūtāk atgriezt Latvijā ir tos cilvēkus, kuriem ārzemēs ir gan darbs, gan ģimene un draugi. Tad paliek vairs tikai sabiedriskais aspekts, ko cilvēki ne vienmēr mākot novērtēt. «Ja tu esi ārzemnieks, tad tu esi ārzemnieks līdz mūža galam. Un ir jāsaprot, ka tu nerunāsi savā valodā līdz mūža galam,» viņš teica.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru