otrdiena, 2012. gada 20. novembris

Nevar atrast darbiniekus: parādās problēmas, kādas bija «treknajos gados»


Par spīti augstajiem bezdarba rādītājiem no uzņēmējiem arvien biežāk dzirdamas sūdzības par grūtībām atrast darbiniekus, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Raidījums ziņo, ka ar to saskaras arī krīzē vissmagāk cietušās būvniecības nozares pārstāvji, kam tagad ir līdzīgas problēmas kā «trekno gadu» plaukumā.

Par kvalificētu darbinieku trūkumu runāts visos laikos, taču, kā atzīst aptaujātie būvniecības un ar to saistīto nozaru uzņēmumu pārstāvji, atkal pienācis laiks, kad sāk trūkt arī palīgstrādnieku, kas spēj atbildīgi izturēties pret pienākumiem un kopējā situācija ir tāda, ka drīzumā uzņēmumi nespēšot izpildīt pat esošo pasūtījumu apjomu.

Lai arī statistika liecina, ka gada beigās samazinājies izsniegto būvatļauju skaits, tas nenozīmē, ka nozarē darba kļuvis mazāk.

Uzņēmuma «Selva būve» valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis norāda: «Būvatļauju apjoms varbūt ir mazāks, kas tiek izsniegts, bet, ja mēs skatāmies šobrīd, tad ir pietiekami liels lielo būvobjektu īpatsvars, tas saistīts ar to, ka mazāk būvē privātmājas, kas bija agrāk, un vairāk būvē lielos objektus.»

Ja daudziem mazkvalificētiem darba meklētājiem nenāks izmantot jaunās vakances, tas nozīmē, ka viņus neapmierina atalgojums un darba devēji būs spiesti to pakāpeniski palielināt. Savukārt kvalificēto speciālistu vienkārši trūkst, jo daudzi ir emigrējuši. Šajā ziņā uzņēmēji cer uz valsts palīdzību, piemēram, atbraucējiem atbalstot mājokļu kreditēšanu.

«Kalnozols un partneri» padomes loceklis Valdis Kalnozols uzskata, ka valstij vajadzētu segt atbraucēju hipotekāros procentus, lai atbraucēji atgrieztos un nebūtu piesaistīti lielajām darba algām ārzemēs. Viņš uzskata, ka valstī ir jābūt arī speciālai programmai.SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru