pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Microsoft prezentē reāla laika tulkotāju


Diena, kad ikviens pratīsim sazināties ar ikvienu cilvēku jebkurā pasaules nostūrī, nav tālu. Valodas zināšanas nebūs nepieciešamas, pietiks vien ar atbilstošajām ierīcēm un programmnodrošinājumu.
Microsoft atklājis programmatūru, kas spēj atpazīt runātu tekstu, to pārveidot digitālā formātā un arī pārtulkot. Pie tam, izmantojot skaņas sintezēšanas programmatūru, pārtulkoto tekstu var vēlāk atskaņot runātāja balsī. Programmatūras prototips šādi spēj reālā laikā tulkot no ķīniešu valodas  angliski un otrādi, vēsta TGdaily.com.

Microsoft izpētes vadītājs Riks Rašids atklāj, ka sistēma nestrādā bez kļūdām - viens no septiņiem līdz astoņiem vārdiem tiek pārveidots vai saprasts nepareizi. Taču tas tāpat ir uzlabojums par aptuveni 30 procentiem, ja salīdzina ar līdzšinējiem mēģinājumiem veikt reāla laika tulkošanu.

Prezentējot jauno tulkošanas sistēmu oktobrī Ķīnā, Rašida balss faktiski runājusi ķīniešu valodā, un publika esot bijusi sajūsmā. «Kad runāju angliski, sistēma automātiski apvienoja visas tehnoloģijas, lai manu runu manā balsī pasniegtu ķīniešu valodā,» - tā Rašids.

Var atzīmēt, ka Microsoft nav vienīgais uzņēmums, kas māca tehnikai atpazīt runātu tekstu, taču Microsoft ir pirmie, kas tulkotajam tekstam liek skanēt runātāja balsī.

Microsoft pārstāvis ir pārliecināts, ka darbs šajā jomā progresēs strauji un pat nebūs jāgaida 22. gadsimts, kad cilvēces rīcībā būs seriāla Star Trek varoņu izmantotajiem universālajiem tulkotājiem analogas ierīces.


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru