otrdiena, 2012. gada 13. novembris

Microsoft pamet Windows nodaļas vadītājs, «potenciālais nākamais Microsoft boss»Vien dažas nedēļas pēc jaunās Microsoft operētājsistēmas Windows 8 prezentācijas Windows nodaļas vadītājs Stīvens Sinofskis (Steven Sinofsky), ko daudzi uzlūkoja kā potenciālo Microsoft izpilddirektora pēcteci, pametis kompāniju, liecina kompānijas paziņojums.
Ar operētājsistēmu Windows 8 pašlaik tiek saistīta kompānijas nākotne, un Microsoft nesniedza detalizētus komentārus, kādēļ S. Sinofskis pametis kompāniju. Līdzšinējais Windows nodaļas vadītāju uzņēmumu ir pametis nekavējoties.
«Tās ir šokējošas ziņas. Tas ir liels pārsteigums,» BBC pauda Pacific Crest Securities analītiķis Brendans Bārnikls (Bredan Barnicle), piebilstot, ka daudzi analītiķi S. Sinofski novērtēja kā potenciālo pašreizējā Microsoft izpilddirektora Stīva Balmera (Steve Ballmer) pēcteci.
Microsoft izpilddirektors S. Balmers pauda, ka izmaiņas vadībā tiek veiktas, lai nodrošinātu kompānijas līderpozīcijas savā sektorā. «Produkti un pakalpojumi, ko pēdējo mēnešu laikā piegādājam, iezīmē jaunas ēras sākumu Microsoft,» viņš skaidroja.
S. Sinofska aiziešana sakrīt ar vadošo darbinieku izmaiņām vairākās pasaules mēroga tehnoloģiju kompānijās. Tā, piemēram, pagājušajā mēnesī Apple paziņoja, ka darbu tajā pametis mazumtirdzniecības vadītājs Džons Brovets (John Browett) un Skots Forstals (Scott Forstal). Tika izteiktas versijas, ka šo vadītāju aiziešana no kompānijas saistāma ar jauno Apple karšu pakalpojumu, kurā atklājās daudzas kļūdas un neprecizitātes. Izmaiņas vadībā notikušas arī kompānijā Yahoo, kas cenšas atgūt savu pazaudēto tirgus daļu. Yahoo šā gada jūlijā nomainīja trešo izpilddirektoru gada laikā.
«Izmaiņas pašā tehnoloģiju industrijā ir tik straujas, ka kompānijām ir ļoti jācenšas no tām neatpalikt,» tendenci, ka tehnoloģiju kompānijās galveno vadītāju maiņa ir kļuvusi teju par ierastu lietu, BBC komentēja Manjons Menons (Manjon Menon) no konsultāciju firmas Frost & Sullivan.
«Biznesa modeļi mainās, konkurence rodas līdz šim neparedzētās jomās un ekonomiskā situācija kļūst tikai sarežģītāka. Izmaiņas vadībā atspoguļo šo tendenci un neskaidrību par to, kas turpmāk nodrošinās izaugsmi un ienesīgumu,» viņš skaidro.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru