trešdiena, 2012. gada 14. novembris

Lembergs prasītā miljona vietā attiesā 3000 latus; atvainošanos nepanākAugstākās tiesas (AT) Senāts “pielicis punktu” Aivara Lemberga civilstrīdam ar Ģenerālprokuratūru un Finanšu ministriju (FM), kurā politiķis no valsts vēlējās piedzīt viena miljona latu kompensāciju, bet piedzina 3000 latus saistībā ar attaisnojošu spriedumu tā dēvētajā Grinberga lietā.
Apelācijas instancē Lembergs bija gatavs atsaukt miljona latu prasību, ja vien prokuratūra viņam atvainosies.

Senāts atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību un pārskatīt 2011.gada 21.jūnija AT Civillietu tiesu palātas spriedumu, ar kuru no valsts tika piedzīta 3000 latu morālā kaitējuma kompensācija. Senātā spriedumu pārsūdzēja visi lietas dalībnieki - apelācijas sūdzības iesniedza Lembergs, FM, bet kasācijas protestu - Ģenerālprokuratūra.

AT preses sekretāre Baiba Kataja sacīja, ka rīcības sēdē izlemts atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību, jo tiesnešiem nav radušās šaubas par AT Civillietu tiesu palātas sprieduma tiesiskumu un jautājumam nav būtiskas nozīmes judikatūras veidošanā.

Līdz ar to spēkā stājies pērnā gada jūnijā pieņemtais spriedums.

Rīgas apgabaltiesa, kas Lemberga prasību izskatīja pirmajā instancē, 2009.gada 22.aprīlī no valsts piedzina 10 000 latu morālā kaitējuma atlīdzību.

Kā iepriekš vēstīja aģentūra LETA, tiesas sēdē AT Lembergs pauda gatavību atsaukt prasību pret valsti par miljona latu morālā kaitējuma kompensāciju, ja prokuratūra viņam rakstiski atvainosies un sodīs prokuroru Māri Leju, kurš uzturēja apsūdzību Grinberga krimināllietā. Tad Lembergs izdarīšot secinājumu, ka pret viņu pieļautā kļūda ir labota, un viņš pats to pateikšot sabiedrībai, norādot, ka ir guvis morālu gandarījumu.

Savukārt Pormalis AT sēdē sacīja, ka prokuratūra nav pilnvarota pārstāvēt valsts intereses šajā lietā un atvainošanos Lembergs vēlas panākt tieši no prokuratūras, kura šajā lietā nav veikusi nekādas "pašas par sevi neatļautas darbības", līdz ar to atvainoties Lembergam neesot pamata.

Prasību pret valsti Ģenerālprokuratūras un FM personā Lembergs tiesā iesniedza 2008.gadā, prasot atlīdzību par nepamatotu apsūdzību krimināllietā, kurā viņš bija apsūdzēts dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un nepatiesu ziņu sniegšanā. Viņam tika inkriminēta ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, nevirzot izskatīšanai domē jautājumu par Ekonomikas ministrijas pārstāvja Ojāra Grinberga iecelšanu Ventspils brīvostas valdē, par ko rīkojumu 2005.gada 23.februārī bija pieņēmis Ministru kabinets.
Iepriekš Lembergs pauda gatavību lielāko daļu no piedzītā miljona latu ziedot Ventspils bērnunama celtniecībai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru