pirmdiena, 2012. gada 5. novembris

Latviju cer pielīdzināt KipraiDividenžu neaplikšana ar nodokli sola pievilināt trešo valstu investorus; birokrātija joprojām var atbaidīt.
Fakts, ka no nākamā gada ar uzņēmumu ienākuma nodokli netiks apliktas nerezidentiem (kapitālsabiedrībām) izmaksātās un no nerezidentiem saņemtās dividendes, varētu pamazām pievilināt ārvalstu holdingus veidot administratīvos centrus Latvijā, nevis Kiprā, Maltā vai kādā citā ārvalstī, norāda DB aptaujātie nodokļu un loģistikas eksperti.
Pievilcīgāku Latviju padara arī ar Krieviju noslēgtā konvencija par dubulto neaplikšanu ar nodokļiem. Konvencijas parakstīšana viennozīmīgi samazinās gan Krievijas, gan Latvijas uzņēmēju nodokļu slogu, iepriekš  izdevumā Saldo secināja finanšu un nodokļu konsultante Marina Bičkovska. Ar atsevišķiem izņēmumiem ieguvēji būs dividenžu, procentu un autoratlīdzību saņēmēji.
Turpretī smagnējā grāmatvedība, kā arī augstāka uzņēmumu ienākumu nodokļa (UIN) likme joprojām ir šķērslis investoru ienākšanai. Finanšu ministrija gan cer, ka šīs izmaiņas veicinās uzņēmumu reģionālo vadības biroju, uzņēmumu grupu finanšu vadības centru, uzņēmumu grupu autortiesību centru un holdinga sabiedrību izvietošanu Latvijā.
«Gaidāmās izmaiņas UIN likumā ir solis atvieglojumu virzienā nerezidentiem, ka Latvija ir zemu nodokļu valsts,» norāda biznesa konsultants Ainis Dābols, piebilstot, ka, piemēram, Krievijas biznesmeņi jau tāpat nāk uz Latviju dibināt uzņēmumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru