otrdiena, 2012. gada 20. novembris

Latvijas bagātnieku sarakstā jauni līderiJaunā Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās ierindoti AS «ABLV Bank» īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, bet trešajā - AS «Liepājas Metalurgs» akcionārs Sergejs Zaharjins, liecina «Baltic Screen» veidotais pētījums.
Saraksts tapis, balstoties uz «Lursoft» un Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas datiem un korporatīvo finanšu kompānijas «Laika stars» veikto uzņēmumu vērtējumu.

Pirms gada Fiļa un Berņa īpašumu kopvērtība katram bija pa 42 miljoniem latu, kas abus miljonāru sarakstā ierindoja dalītajā sestajā un septītajā vietā.

Jaunākajā miljonāru sarakstā Fiļa īpašumu vērtība lēsta 108 miljonu latu vērtībā, Berņa īpašumu vērtība - 105 miljoni latu, bet Zaharjina - 79 miljoni latu.

Saraksta ceturtajā vietā ierindojies AS «Rietumu Banka» akcionārs Leonīds Esterkins, kura īpašumu vērtība lēsta 68 miljonu latu vērtībā, piektajā vietā ierindojies bezvadu interneta risinājumu kompānijas «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš (51 miljons latu), sesto, septīto un astoto vietu dala AS «Repharm» akcionāri Vadims Telica un Josifs Apts, kā arī Kirovs Lipmans - visiem pa 43 miljoniem latu.

Devītajā vietā ar īpašumu vērtību 42 miljoni latu ierindots ASV advokāts un Bergu dzimtas īpašumu mantinieks Justs Nikolajs Karlsons, savukārt desmito vietu ar īpašumu vērtību 39 miljoni latu ieņem farmācijas kompānijas AS «Olainfarm» akcionārs Valērijs Maligins.

Jau ziņots, ka Latvijas 10 bagātāko cilvēku īpašumu kopvērtība gada laikā pieaugusi par 50 miljoniem latu - pērn 10 bagātāko cilvēku īpašumu vērtība bija 571 miljons latu, bet šogad tā augusi līdz 621 miljonam latu.

Savukārt Latvijas 100 bagātāko cilvēku īpašumu kopvērtība pirms četriem gadiem bija 3,17 miljardi latu, taču patlaban tā ir 1,7 miljardi latu.

«Baltic Screen», žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas veidoto sarakstu decembra numurā publicēs biznesa žurnāls «Kapitāls».

Jau ziņots, ka pērn Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā pirmajā vietā tika ierindota Lembergu ģimene - Aivars, Anrijs un Līga Lembergi ar īpašumu kopvērtējumu 130 miljoni latu. Lembergu ģimene bija arī iepriekšējā simtnieka pirmajā vietā.

Topa otrajā vietā bija «Rietumu bankas» padomes priekšsēdētājs Leonīds Esterkins ar īpašumu kopvērtējumu 65 miljoni latu, bet trešajā vietā - Šķēļu ģimene - Andris Šķēle, Kristiāna Lībane-Šķēle, Madara Dobrāja un Anete Šķēle-Pētersone - ar īpašumu kopvērtējumu 54 miljoni latu.

Ceturtajā vietā ierindojās Lipmanu ģimene - Kirovs Lipmans un Anna Lipmane - ar īpašumu kopvērtējumu 52 miljoni latu. Iepriekšējā sarakstā viņi ieņēma otro vietu.

Piektajā vietā topā iekļuva «Liepājas metalurga» lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins ar īpašuma kopvērtējumu 45 miljoni latu, sesto un septīto vietu dalīja AS «ABLV Bank» īpašnieki Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, kuru īpašumu vērtība lēsta 42 miljonu latu apmērā.

Astotajā vietā ierindojās bezvadu interneta maršrutēšanas iekārtu un programmatūras izstrādātājs SIA «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš ar īpašuma kopvērtību 41 miljons latu.

Devīto un desmito topa vietu dalīja farmācijas biznesā strādājošie Vadims Telica un Josifs Apts, kuru īpašumu vērtību saraksta veidotāji lēsa 36 miljonu latu apmērā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru