otrdiena, 2012. gada 13. novembris

Lattelecom vadītājs: Es valsts vietā stimulētu visus dzīvot pilsētās«Izvilkt vadus mājai ar simts dzīvokļiem maksā tikpat, cik aizvilkt līdz viensētai, bet ieguvumi no simts dzīvokļu mājas ir daudz lielāki nekā no viensētas, tāpēc pakalpojumus piedāvāsim tur, kur tas ir ekonomiski pamatoti,» intervijā izdevumam Zemgales Ziņas sacījis Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
«Izmaksas nav tikai vadi. Tā ir arī centrāle, kur ir daudzas dārgas iekārtas. Vadus arī griež, plēš, tie jāuzmana un jāremontē. Izmaksas dalās divās lielās daļās - tehniskās un personāla. Par katru pieslēgumu jāmaksā,» skaidrojis J. Gulbis.
«Mēs esam uzņēmums, kas strādā pēc komercprincipiem, neesam valsts iestāde, kurai būtu pienākums nodrošināt visus ar pakalpojumiem. Es valsts vietā stimulētu iedzīvotājus dzīvot pilsētās un novadu centros, kur pieejama infrastruktūra, kur var nodrošināt visus komunālos, medicīnas pakalpojumus un iegūt izglītību,» sacījis Lattelecom valdes priekšsēdētājs.
Jautāts, vai uzņēmums piedāvā viensētu īpašniekiem tīklu izbūvi daļēji segt par saviem līdzekļiem, viņš atbildējis: «Jā. Taču par Lattelecom pakalpojuma ierīkošanu iedzīvotāji gatavi maksāt daudz mazāk nekā par Latvenergo tīklu izbūvi. Izmaksas atkarīgas no konkrētas vietas, tas var maksāt arī desmitiem tūkstošu latu. Viss atkarīgs no tā, cik tālu māja atrodas no centrāles.»
Runājot par iespējamiem ieguvumiem un zaudējumiem no Lattelecom privatizācijas, J. Gulbis sacījis: «Tas jāskatās valstij kā akcionāram. Esmu tikai amatpersona, kurai to nevajadzētu komentēt. Domāju, kādā brīdī uzņēmumu vajadzētu privatizēt. Lattelecom no citiem valsts uzņēmumiem atšķiras ar to, ka mums ir ļoti labs pārvaldības modelis, arī uz Baltijas valstu fona. Mums ir saglabāta padome, caurskatāmas procedūras. Lai gan padome samazināta, ar septiņiem cilvēkiem pietiek.»

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru