pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Igaunijā netaisni sodīti ātrumpārkāpēji: no amata atkāpjas policijas priekšnieksIgaunijas policijas priekšnieks Raivo Kūtss pirmdien iesniedzis atlūgumu, kļūstot par līdz šim augstāko amatpersonu, kas atkāpusies no amata saistībā ar policijas pieļautajiem pārkāpumiem, sodot autobraucējus par ātruma pārsniegšanu.
gaunijas mediji pagājušajā nedēļā atklāja, ka ceļu satiksmes policija ilgu laika posmu sodījusi autobraucējus par ātruma pārsniegšanu, zinot, ka policijas izmantotā tehnika pārkāpumu konstatēšanai, iespējams, ir bojāta un sniedz nepareizu informāciju.

"Ir svarīgi gādāt, lai policija varētu veikt savu darbu ar pilnu atdevi, atjaunot tautas uzticību policijai un cieņu pret likumu. Lai tas notiktu, es esmu nolēmis atkāpties," paziņojis Kūtss.

Tomēr oficiāli policijas priekšnieka atlūgums valdībai tiks iesniegts tikai nākamā gada sākumā, informēja iekšlietu ministrs.

Laika posmā no 2011.gada augusta līdz decembrim policija izrakstījusi aptuveni 180 soda kvītis, kas ir salīdzinoši daudz valstī ar 1,3 miljoniem iedzīvotāju.

Kūtss un citas augsta ranga amatpersonas jau šā gada pirmajā pusē informētas par pārkāpumiem, kas atklājušies iekšējā izmeklēšanā, tomēr viņš izlēmis, ka satiksmes policija paliks nesodīta un, iespējams, netaisnīgi sodītie autobraucēji netiks informēti.

Tomēr, kad par notikušo uzzināja mediji, Kūtss paziņoja, ka sodītajiem autobraucējiem sods tiks atlaists, un valdība sāka notikušā izmeklēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru