piektdiena, 2012. gada 23. novembris

«Huawei»: Ceram vairot viedtelefonu tirgus daļu LatvijāĶīnas telekomunikāciju sistēmu ražotājs «Huawei» cer 2013.gadā vairākkārt palielināt viedtelefonu tirgus daļu Latvijā no 3% tirgus daļas, kas tam bija 2011.gadā, prezentācijā žurnālistiem teica «Huawei Techmologies Latvia» tā saukto termināļu jeb telefonu un planšetdatoru pārdošanas menedžere Alīna Demiča.
Līdz šim mazpazīstamo viedtelefonu zīmolu «Huawei» galvenokārt caur saviem dīleriem tirgo mobilo sakaru operators «Bite Latvija». No «Bites» var iegūt divus modeļus - «Ascend Y 300», kuram ir četru collu ekrāns un divkodolu procesors, kā arī «Ascend D1 Quad», kuram ir četru kodolu procesors, norādīja Demiča.

Savukārt «Ascend P1» modeli, kas ir domāts ātrgaitas ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta tīkliem, drīzumā varētu sākt tirgot «Latvijas Mobilā telefona» (LMT) dīleru tīklā. Demiča arī teica, ka 2013.gada martā gaidāmi pirmie «Huawei» viedtelefoni, kas darbojas ar jaunāko «Microsoft» operētājsistēmu «Windows 8». Patlaban Latvijā tirgotie «Huawei» telefoni darbojas ar «Android» operētājsistēmu.

Prezentācijā, kas notika ceļojošā «Huawei» kravas mašīnā, kuru var «atlocīt» un pārvērst par nelielu konferenču un izstāžu telpu, Demiča arī stāstīja par vairākām «Huawei» ražotām ierīcēm, kuras izplata citi Latvijas mobilo sakaru operatori, taču īpaši neuzsverot Ķīnas ražotāja zīmolu.

Mazformāta trešās paaudzes (3G) mobilā interneta pieslēguma bezvadu (WiFi) maršrutētāju piedāvā «Tele2», stāstīja «Huawei» pārstāve, demonstrējot plaukstas lieluma ierīci, kurai var vienlaikus pieslēgties līdz pat astoņi lietotāji.

Lielāka gabarīta 4G WiFi maršrutieris savukārt iegūstams no LMT, kamēr portatīvos un galda datoros USB standarta iespraužamos 4G modemus varēšot lietot «pie visiem operatoriem», Demiča teica.

Termināļu pārdošanas vadītājas teiktais sakrita ar «Huawei» Baltijas pārdošanas direktora Aurima Eidžiuna solīto, ka globālais koncerns arvien vairāk pievērsīsies uzņēmumu risinājumiem un parasto patērētāju tirgum, izceļot «Huawei» zīmola telefonus un citas portatīvās ierīces.

Līdz šim «Huawei» galvenokārt profilējies kā infrastruktūras piegādātājs telekomunikāciju operatoriem. Latvijā «Huawei» risinājumus izmanto «Lattelecom», «Bite» un bezvadu interneta pakalpojumu sniedzējs «Triatel», skaidroja Eidžiuns. Lietuvā kompānija apkalpo mobilo sakaru operatoru «Omnitel», kas pieder Zviedrijas telekomunikāciju koncernam «TeliaSonera», zviedriem piederošo fiksētā tīkla operatoru «Teo», kā arī «TeliaSonera» meitasuzņēmumu «Elion» Igaunijā.

Jau ziņots, ka 2011.gada vasarā «Lattelecom» parakstīja līgumu ar Ķīnas «Huawei», kas paredz visus «Lattelecom» balss sakaru jeb «parastās» telefonijas klientus līdz 2017.gadam pārslēgt uz īpašiem interneta sakariem.

Kopumā «Huawei» ir sadarbības partneris 45 no pasaules 50 lielākajiem telekomunikāciju operatoriem, stāstīja Eidžiuns.

«Huawei» ceļojošā izstāde kravas mašīnā arī darbojās kā īpaša tikšanās vieta ar klientiem. Beidzoties prezentācijai mediju pārstāvjiem, biznesa portāls «Nozare.lv» novēroja, ka telpās ieradās «Telecom Baltija» vadītājs Mihails Zotovs (firma strādā ar zīmolu «Triatel») un gatavojās prezentācijai un apspriedei ar «Huawei» pārstāvjiem no Ķīnas.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru