otrdiena, 2012. gada 27. novembris

Eksperts: Kļūda ir neiet Krievijas tirgūKļūda ir neiet Krievijas tirgū, kur Latvijas preces tiek uztvertas ļoti pozitīvi, apgalvo mārketinga komunikācijas praktiķis, septiņu mārketingam veltītu bestselleru autors un biznesa grāmatu izdevējs no Krievijas Igors Manns.

Uz jautājumu, kādas kļūdas nevajadzētu pieļaut Latvijas uzņēmējiem, cenšoties ieiet Krievijas tirgū, Manns norādīja, ka galvenais nepārkāpt likumu un ētikas normas.

"Krievijas tirgus ir liels un tajā grūti pieļaut kļūdas, ko tirgus nepiedotu. Drīzāk es teiktu, ka kļūda ir neiet Krievijas tirgū, kur Latvijas preces tiek uztvertas ļoti pozitīvi, piemēram, pārtika, elektrotehnika, alkohols, banku pakalpojumi - šo preču un pakalpojumu sniedzējiem nevajadzētu baidīties ienākt Krievijas tirgū," teica Manns.

Vienlaikus mārketinga eksperts uzsvēra, ka Krievijas tirgus nav viendabīgs - piemēram, Maskavas tirgus atšķiras no Sanktpēterburgas tirgus un reģionu tirgiem, tāpēc labāk parunāties ar vietējiem uzņēmējiem, lai izprastu katra tirgus specifiku.

"Piemēram, Sanktpēterburgā ir grūti sākt biznesu un sekmīgi to attīstīt - ļoti inteliģenta un patriotiska publika, kas izvēlas vietējos ražojumus un nemīl citu reģionu zīmolus. Ar to vien jau pietiek, lai saprastu, kā veidot mārketingu šajā reģionā," piebilda Manns.

Manns ir mārketinga eksperts, izdevējs, ekonomisko zinātņu kandidāts, astoņu mārketingam veltīgu grāmatu autors, Krievijas izdevniecības "Manns, Ivanovs un Ferbers" līdzdibinātājs. Mārketingā darbojas kopš 1993.gada, strādājot gan Krievijas, gan citu valstu uzņēmumos.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru