trešdiena, 2012. gada 21. novembris

Eiro ieviešana būs liels izaicinājumsVeicot pāreju uz eiro, tirgotājus un pakalpojumu sniedzējus visvairāk māc rūpes par spēju operēt ar divām valūtām vienlaikus.
Mazumtirgotāji uzskata, ka obligātajam cenu atspoguļošanas procesam jābūt nevis deviņus mēnešus garam, bet pietiktu ar trim mēnešiem.
Pārejot uz norēķiniem eiro, autobusos būs jānomaina esošie kases aparāti pret jauniem. Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) vadītājs, SIA Jelgavas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Pēteris Salkazanovs aplēsis, ka visā Latvijā autobusos būs jānomaina 1500 kases aparāti un viena aparāta cena ir aptuveni 300 Ls plus vēl jārēķina kases automātu pārprogrammēšanas izmaksas. P. Salkazanovu uztrauc pirmās divas nedēļas, kad «tīri tehniski veselai jūrai šoferu visā valstī vajadzēs mocīties ar eiro sīknaudu - tā būs traģēdija».
Saskaņā ar Valsts Ieņēmumu dienesta vadlīnijām par kases aparātu lietošanu, latu un eiro vienlaicīgas apgrozības periods būs divas nedēļas – no 2014.gada 1.janvāra līdz 15.janvārim. Asociācija jau nosūtījusi priekšlikumu Satiksmes un Finanšu ministrijām, aicinot šīs divas nedēļas neattiecināt uz sabiedrisko transportu. Tāpat asociācija aicina abas ministrijas paredzēt finansējumu no valsts nepieciešamo darbu veikšanai, veicot pāreju uz norēķiniem eiro. Ja šī prasība netiks pildīta, asociācija turpinās cīnīties ar valsti.
Arī  Rimi Latvia vadība prognozē, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem gan kasieriem, gan pircējiem būs spēja operēt ar divām dažādām valūtām pirmās nedēļas pēc eiro ieviešanas. Līdzīgu viedokli pauž Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis, uzsverot, ka pirmās divas nedēļas pēc eiro ieviešanas varētu būt ļoti sarežģītas, īpaši ņemot vērā skaidrās naudas apjomu apriti tirdzniecībā, drošības pasākumus un citus aspektus, kas varētu radīt papildus grūtības. Kā zina teikt N. Krūzītis, Igaunijas pieredze rāda, ka, ieviešot eiro, būtiski mainījās skaidrās naudas darījumu apjoms – ja līdz eiro ieviešanai aptuveni 2/3 pircēju norēķinus veica ar banku kartēm, tad pēc eiro ieviešanas šāds apjoms tika veikts skaidrā naudā un «tas nozīmē būtiskus drošības pasākumus».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru