trešdiena, 2012. gada 21. novembris

«Dinamo» piedzīvo smagu zaudējumu pret «Ak Bars»

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar izbraukuma tūres pirmajā spēlē ar 2:6 zaudēja Laura Dārziņa pārstāvētajai Kazaņas «Ak Bars» komandai.

Rīgas «Dinamo» un Kazaņas «Ak Bars» 2:6 (1:2, 1:3, 0:1).
J. Rēdlihs (1), Sotnieks (24, Meija, maz.); Ņikuļins (Obuhovs, 13, maz.), Kapanens (Morozovs, 20), Obuhovs (Immonens, Jemeļins, 25, vair.), Immonens (Obuhovs, 31), Zaripovs (Morozovs, 33), J. Medvedevs, (Immonens, Jemeļins, 57, vair.).
Vārtsargi: Telkvists (36/30) - Garipovs (30/28).
Soda minūtes: 18-12.

Atšķirībā no abu komandu savstarpējā mača pirms nedēļas, kad «Ak Bars» jau 19. sekundē izvirzījās vadībā, šoreiz mājiniekus pārsteidza «Dinamo» komanda, kad 47. sekundē pēc Jēkaba Rēdliha metiena rezultāts kļuva 1:0. Turpinājumā «rīdzinieki» ieguva tiesības uz vairākumu, taču palielināt pārsvaru neizdevās, bet trešdaļas vidū skaitlisko pārsvaru ieguva «Ak Bars» komanda. Arī mājinieki vairākumu neizmantoja, bet brīdi pēc tam teicamu iespēju otro reizi pārspēt Garipovu nerealizēja Daugaviņš.

Perioda otrajā pusē «Dinamo» vēlreiz ieguva tiesības uz vairākumu, taču «Ak Bars» mazākumā noorganizēja pretuzbrukumu, kurā izlīdzinājumu panāca Iļja Ņikuļins - 1:1, tādējādi «Dinamo» pirmoreiz šosezon ielaida vārtus vairākumā. Trešdaļas atlikušajā laikā «rīdzinieki» vēl divas reizes spēlēja vairākumā, taču gūt vārtus neprata, bet perioda pēdējā minūtē pēc kļūdas savā aizsardzības zonā tika zaudēti otrie vārti, kad Telkvistu pārspēja Niko Kapanens - 1:2.

Otrās trešdaļas sākumā pēc Bičevska noraidījuma viesi palika mazākumā, taču spēja pirmoreiz sezonā gūt vārtus mazākumā, kad izlīdzinājumu panāca Kristaps Sotnieks - 2:2. Tomēr «Ak Bars» komanda turpināja spēlēt vairākumā un pēc 47 sekundēm Dmitrijs Obuhovs atguva vadību mājiniekiem - 2:3. Vēl pēc 40 sekundēm «Dinamo» komanda atkal nonāca skaitliskajā mazākumā, taču šoreiz nevienādos sastāvos vārti netika gūti.

Trešdaļas 11. minūtē laukuma saimnieki tomēr guva ceturtos vārtus, kad ar spēcīgu metienu no distances izcēlās Jarko Immonens - 2:4, bet pēc pusotras minūtes uz kļūdu piespēlē pretinieku zonā ar pretuzbrukumu atbildēja «Ak Bars» veterāni - Morozovs piespēlēja Danisam Zaripovam, kurš panāca 2:5 un piespieda «Dinamo» galveno treneri Ābolu pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Pēdējās trešdaļas sākumā «Dinamo» piekto reizi mačā ieguva iespēju spēlēt vairākumā, taču arī šajās divās minūtēs gūt vārtus viesiem neizdevās.Tāpat vairākumu «rīdzinieki» neprata izmantot arī sestajā piegājienā perioda otrajā pusē, bet nepilnas četras minūtes līdz mača beigām savu iespēju vairākumā realizēja Kazaņas komanda - ar spēcīgu tālšāvienu no zilās līnijas sestos vārtus guva Jevgeņijs Medvedevs - 2:6.

Izbraukuma sērijas nākamajās spēlēs «rīdzinieki» piektdien tiksies ar Ņižņekamskas «Ņeftehimik», bet svētdien pretī stāsies Ufas «Salavat Julajev».