ceturtdiena, 2012. gada 1. novembris

«Dinamo» pārspēj SKA, pirmā uzvara viesos pamatlaikā šosezon

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL regulārā čempionāta izbraukuma mačā ar 4:3 uzvarēja Sanktpēterburgas SKA komandu.

Rīgas «Dinamo» un Sanktpēterburgas SKA 4:3 (3:1, 0:1, 1:1).
Indrašis (Karsums, Džonsons, 1), Kr. Rēdlihs (Indrašis, Karsums, 13), Ščehura (Ņiživijs, 19), Indrašis (Džonsons, Karsums, 60); Mortensons (Kovaļčuks, Toresens, 9), Dalmens (J. Aleksandrovs, 29), Tarasenko (Tihonovs, 42).
Vārtsargi: Telkvists (36/33) - Ježovs (35/31).
Soda minūtes: 6-4.

Šajā mačā otrajā maiņā Šrempu aizstāja Ņiživijs, bet ceturtajā maiņā spēlēja Ivanāns, kamēr ārpus sastāva palika Bukarts.

Jau pirmais uzbrukums izrādījās rezultatīvs, kad pēc nospēlētām astoņām sekundēm no Karsuma piespēles ripu vārtu tuvajā augšējā stūrī ieraidīja Miks Indrašis - 1:0. Neilgi pēc tam Ankipāns atstāja «rīdziniekus» mazākumā, tomēr mājinieki skaitlisko pārsvaru realizēt nespēja. Tomēr perioda 9. minūtē SKA teicami izspēlēja pretuzbrukumu, kurā no Kovaļčuka un Toresena piespēlēm izlīdzinājumu panāca Tonijs Mortensons - 1:1.

Turpinājumā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, taču 13. minūtē pēc labas Indraša piespēles Krišjānim Rēdliham atlika ieraidīt ripu tukšos vārtos - 2:1. Pirmās trešdaļas pirmspēdējā minūtē Ņiživijs vārtu priekšā atrada neviena nepiesegto Polu Ščehuru, kurš panāca 3:1 «Dinamo» labā, bet jau pēdējā minūtē pēc Kučerjavenko metiena fantastiski nospēlēja Telkvists.

Otrās trešdaļas sākumā «rīdzinieki» divreiz pēc kārtas ieguva tiesības spēlēt vairākumā, radīja arī pāris bīstamus momentus pie Ježova vārtiem, taču pārspēt SKA vārtsargu neizdevās. Drīz pēc tam vairākumu ieguva laukuma saimnieki un, ieslidojot viesu zonā, ar metienu no zilās līnijas Telkvistu pārsteidza kanādiešu aizsargs Kevins Dalmens - 3:2. Pēc gūtajiem vārtiem SKA centās ātri gūt arī trešos vārtus, taču tas neizdevās, lai gan perioda otrajā pusē mājiniekiem atkal bija iespēja spēlēt vairākumā. Tikmēr «rīdziniekiem» labākā izdevība radās Karsumam, kurš izskrēja aci pret aci ar Ježovu, taču šajā duelī pārāks bija vārtsargs.

Jau trešā perioda 2. minūtē SKA panāca neizšķirtu, kad pretuzbrukumā Vladimirs Tarasenko no diezgan liela attāluma ieraidīja ripu starp Telkvista kājsargiem - 3:3. Cīņas turpinājumā SKA uzbruka nedaudz vairāk un bīstamāk, tomēr arī «rīdziniekiem» bija iespējas izraut uzvaru. Kad šķita, ka spēles pamatlaiks beigsies neizšķirti, lieliski par ripu nocīnījās Karsums, bet Džonsons atdeva precīzu piespēli Mikam Indrašim, kurš astoņas sekundes līdz mača beigām panāca 4:3.

Nākamo maču Rīgas «Dinamo» aizvadīs svētdien, 4. novembrī, kad savā laukumā «Arēnā Rīga» uzņems Minskas «Dinamo» hokejistus.