trešdiena, 2012. gada 14. novembris

«Dinamo» otrajā mačā pēc kārtas negūst vārtus un zaudē «Ak Bars»

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar pirmajā spēlē jaunā galvenā trenera Arta Ābola vadībā savā laukumā ar 0:3 zaudēja Laura Dārziņa pārstāvētajai Kazaņas «Ak Bars», otrajā mačā pēc kārtas nespējot gūt vārtus.

Rīgas «Dinamo» un Kazaņas «Ak Bars» 0:3 (0:2., 0:0, 0:1).
Kapanens (Ņikuļins, Morozovs, 1), Pesonens (Obuhovs, Immonens, 18), Zaripovs (Morozovs, 60, t.v.).
Vārtsargi: Telkvists (32/30) - Baruļins (28/28).
Soda minūtes: 12-10.

«Dinamo» komandai savainojumu dēļ palīdzēt nevarēja K. Rēdlihs un Karls, bet kā septītais aizsargs tika pieteikts Porejs. Tikmēr galvenās izmaiņas bija trešajā un ceturtajā maiņā - Šremps spēlēja kopā ar Džeriņu un Daugaviņu, bet Ankipāns ceturtajā maiņā pievienojās Meijam un Bičevskim, kamēr 13. uzbrucēja lomā atkal bija Biezais.

Mačs iesākās ļoti neveiksmīgi, jo jau 19. sekundē pēc Ņikuļina metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Niko Kapanens - 0:1. Arī turpinājumā «Ak Bars» piederēja iniciatīva un viesi ieguva tiesības uz vairākumu, kuru gan realizēt nespēja. Trešdaļas vidū spēles nedaudz izlīdzinājās un lieliska izdevības izlīdzināt rezultātu bija Karsumam, tomēr duelī ar vārtsargu pārāks bija Baruļins. Drīz pēc tam savus otros vārtus mačā varēja gūt Kapanens, bet tam sekoja bīstams «rīdzinieku» uzbrukums.

Perioda atlikušajā daļā abas komandas vienādi daudz kontrolēja ripu, tomēr 18. minūtē ripa veiksmīgi atlēca vārtu priekšā pie Jannes Pesonena, kurš dubultoja Kazaņas komandas pārsvaru - 0:2. Nepilnas divas minūtes līdz trešdaļas beigām «Dinamo» ieguva iespēju spēlēt vairākumā, taču rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki astoņas sekundes spēlēja piecatā pret trim, bet pēc tam vairākumā noraidījumu nopelnīja Laviņš. Nevienādos sastāvos vārti netika gūti, bet turpinājumā «rīdzinieki» vēlreiz ieguva tiesības uz vairākumu. Ne mājiniekiem, ne vēlāk pēc Galviņa noraidījuma viesiem skaitlisko pārsvaru realizēt neizdevās, bet turpinājumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, kurā netrūka arī vārtu gūšanas momentu.

Pēdējās 20 minūtēs laukuma saimnieki centās atspēlēties, taču iegāza disciplīna - vispirms divas minūtes nopelnīja Ankipāns, bet perioda vidū trešoreiz mačā uz noraidīto soliņa devās «Dinamo» kapteinis Galviņš. Trešdaļas otrajā pusē «rīdzinieki» divreiz ieguva tiesības uz vairākumu, tomēr arī šoreiz skaitliskais pārsvars palika neizmantots. Arī pēdējās minūtēs iespēju vismaz samazināt rezultāta starpību mazināja disciplīnas trūkums, kad divas minūtes par klupināšanu saņēma Indrašis. Bet sešas sekundes līdz cīņas beigām Daniss Zaripovs ieraidīja ripu tukšos mājinieku vārtos - 0:3.

Jāpiebilst, ka Dārziņš šajā mačā bija ļoti pamanāms un viņam bija trīs teicamas izdevības pārspēt Telkvistu, taču pirmajā mačā pēc atgriešanās sastāvā ar rezultativitāti izcelties neizdevās.

Nākamo spēli «Dinamo» aizvadīs piektdien, kad «Arēnā Rīga» mērosies spēkiem ar Ņižņekamskas «Ņeftehimik» komandu.