pirmdiena, 2012. gada 26. novembris

CSDD datubāzē būs iespējams pārbaudīt savu tuvinieku administratīvos pārkāpumusIedzīvotājiem ir pieejams jauns e-pakalpojums «Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa», ko izstrādājusi Valsts reģionālās attīstības aģentūra sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru.
Pakalpojuma ietvaros iedzīvotāji bez maksas var iegūt informāciju no Sodu reģistra un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datubāzes par sev,saviem nepilngadīgajiem bērniem, aizbildnībā un/vai aizgādnībā esošām personām piemērotajiem administratīvajiem sodiem un administratīvo pārkāpumu lietu ietvaros noteiktajiem izdevumiem par alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes konstatēšanai veikto pārbaudi.

No Sodu reģistra ir iespējams saņemt ziņas par privātpersonām piemērotajiem administratīvajiem sodiem un administratīvo pārkāpumu lietās noteiktajiem izdevumiem par apreibinošo vielu ietekmes konstatēšanai veiktajām pārbaudēm un tos arī apmaksāt, izmantojot e-pakalpojumu.

No CSDD reģistra ir iespējams saņemt informāciju par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem un stāvēšanas un apstāšanās pārkāpumu soda kvītīm, kas izrakstītas bez vadītāja klātbūtnes. Lai apmaksātu CSDD sodus, lietotājam jāpieslēdzas CSDD mājaslapā esošajai e-pakalpojumu sistēmai.

Naudas sodu apmaksa ar portāla «Latvija.lv» starpniecību izslēdz neprecīzas informācijas norādīšanu maksājuma uzdevuma mērķī, kā rezultātā maksājums var netikt identificēts vai pievienots novēloti. Pakalpojums samazina arī personas tiesību aizskāruma risku, piemēram, piespiedu soda izpildes uzsākšanu, kaut naudas sods jau ir samaksāts.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru