pirmdiena, 2012. gada 5. novembris

Bažījas, ka Latvijā strauji pieaug Bulgārijas viesstrādnieku skaitsJoprojām aizbraucēju skaits ir lielāks, nekā to tautiešu skaits, kas atgriežas dzimtenē. Savukārt uzņēmēju aptauja atklāj, ka Latvijā strauji pieaug viesstrādnieku skaits no Bulgārijas.
Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta padomniece struktūrpolitikas jautājumos Ilona Platonova sarunā Latvijas Televīzijas (LTV)raidījumā «Labrīt, Latvija!» atzina, ka joprojām aizbraucēju skaits ir lielāks, nekā to cilvēku skaits, kas atgriežas no dzīves svešumā. Tendence gan vienlaikus esot pozitīva – atgriežas arvien vairāk cilvēku.

Platonova sarunā atklāja, ka ministrijas pārstāvji esot veikuši nejaušu aptauju skolās, kas liecina, ka mācību solos atgriežas bērni, kas ilgāku laiku dzīvojuši ārpus valsts.

Tāpat aptaujāti arī uzņēmēji, kuri snieguši visnotaļ interesantus datus. Piemēram, uzņēmumos, kuros ir 500 cilvēku kolektīvs, 10-15% strādājošo ir tādi, kas iepriekš strādājuši ārzemēs. Tas nozīmē, ka daļa, kas aizbrauca tā dēvētajos treknajos gados, ir atgriezušies dzimtenē.

Savukārt uzņēmumi, kas paplašina savu darbību, neslēpj, ka tiek piesaistīts darbaspēks no Eiropas Savienības valstīm. Piemēram, ļoti strauji pieaug viesstrādnieku skaits no Bulgārijas.

Plašāk skaties LTV sižetā.


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru