piektdiena, 2012. gada 9. novembris

Apple zaudē pozīcijas ĶīnāĶīna ar tās 1,3 miljardiem iedzīvotāju ir nozīmīgs noieta tirgus ikvienam ražotājam, vai tie būtu auto, viedtelefoni vai datori. Un bieži vien noiets Ķīnā ir tikpat liels kā vairākos citos salīdzinoši lielos noieta tirgos kopā ņemot. Aplūkojot viedtālruņu globālo tirgu, var atzīmēt, ka no aptuveni 150 miljoniem pasaulē trešajā ceturksnī pārdoto viedtelefonu trešā daļa jeb aptuveni 50 miljoni realizēti Ķīnā, vēsta Slashgear.com.

Pirmajā vietā - Samsung
Jaunākie tirgus izpētes kompānijas Canalys statistikas dati liecina, ka Ķīnas viedtālruņu tirgū aizvadītajā ceturksnī būtisku popularitātes pieaugumu piedzīvojušas lētākas ierīces, savukārt Apple produkcija ir izkritusi no TOP 5, kaut arī gada otrajā ceturksnī atradās piektajā vietā, bet gada pirmajos trīs mēnešos pēc pārdošanas apjomiem - 2. vietā.

Pirmo vietu pārdošanas apjomu ziņā saglabā Samsung, kam patlaban ir 14% tirgus daļa. Otrajā vietā ar 13% tirgus daļu ierindojas Lenovo, bet uz trešo vietā jūlija - septembra periodā pakāpies uzņēmums Yulong Computer Telecommunication Scientific, kas ražo mobilās ierīces ar Coolpad zīmolu.

Coolpad panākumus Canalys skaidro ar plašo modeļu klāstu un vairākiem viedtālruņiem, kas Ķīnā tiek tirgoti par mazāk nekā 100 ASV dolāriem (apmēram 55 latiem).

Pārējās divas TOP 5 vietas ieņem pazīstamāki zīmoli - ZTE un Huawei, kam katram ir apmēram 10 procentu tirgus daļa.

Šādu tirgus sadalījumu Canalys skaidro ar to, ka Ķīnā vispopulārākie ir viedtālruņi, kas maksā starp 70 un 120 dolāriem. iPhone cena bez līguma ar mobilo sakaru operatoru tikmēr sākas ar 713 dolāriem, atzīmē Slashgear.com.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru