ceturtdiena, 2012. gada 18. oktobris

Zatlers norāda, kam ir izdevīgs «karš» starp Sprūdžu un Lembergu


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) vēlme atstādināt Aivara Lembergu («Latvijai un Ventspilij») no Ventspils domes priekšsēdētāja amata nav priekšvēlēšanu cīņa, šodien intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» apgalvoja Sprūdža pārstāvētās Reformu partijas (RP) līderis Valdis Zatlers.
«Sprūdžs nepiedalās pašvaldību vēlēšanās un arī nepiedalīsies. Faktiski tas ir process, kas ir pats par sevi. Tā nav divu partiju un divu cilvēku cīņa par konkrētu amatu un, nedod Dievs, vēl Ventspilī,» sacīja Zalters.

Pēc viņa teiktā, Sprūdžs pilda savu pienākumu kā viņam jārīkojas administratīvajā procesā.

«Šeit nav nekāda noilguma, ja lēmumi, kas pieņemti pirms vairākiem gadiem, joprojām ir spēkā un tie būs spēkā varbūt vairāk nekā 10 gadus. Tas nozīmē, ka ostas teritorijas iznomātas par ļoti zemām cenām, smieklīgām cenām, virpār par velti. Patiesā labuma guvējs, kā to pierāda fakti, gan netieši pierādījumi, ir pilsētas mērs. Protams, ka uz to ir jāreaģē,» sacīja Zalters.

Kā skaidroja Zatlers, kriminālprocesā pret Lembergu viņš ir atstādināts no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas, savukār Sprūdžs vēloties viņu atstādināt no domes priekšsēdētāja amata.

Zatlers pauda viedokli, ka ažiotāžā ap šo jautājumu ir ieinteresēts Lembergs. «Viņa popularitāte sāk krist, viņš izmanto jebkuru iespēju, lai pievērstu sev uzmanību. Lembergs uz politiskās skatuves ir bijis vairāk nekā 25 gadus, sākot padomju laikiem kā [PSRS] kompartijas funkcionārs. Tā viņš arī turpina. Viņš ir pieradis pie varas un izdarīs visu lai pie tās paliktu,» savu viedokli skaidroja Zatlers.

RP pārstāvja ieskatā, Lembergam ietekme Latvijas politikā patlaban ir tik liela, cik tā var būt «vienas pilsētas atstādinātam mēram». «Lielāka viņa nav,» piebilda Zatlers.

Zatlers atzina, ka šajā procesā RP jūtot koalīcijas partneru atbalstu. «Ja reiz vienojāmies veidot valdību, ka mēs būsim tiesiskuma koalīcija, ka mēs būsim par reformu politiku, tad mēs šiem principiem sekojam un sekojam vienoti,» sacīja RP līderis.

Kā ziņots, Sprūdžs no Lemberga pieprasījis paskaidrojumus par darbību Ventspils pašvaldībā, kas bija jāsniedz līdz pirmdienas vakaram. Lemberga atbilde ministrijā tika saņemta trešdien. Pēc iepazīšanās ar saņemtajiem paskaidrojumiem ministrs var atstādināt pašvaldības vadītāju no pienākumu pildīšanas.

Sprūdžs šādi rīkojies, jo no Ģenerālprokuratūras saņēmis «šokējošu» informāciju par Lemberga «saimniekošanu» Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Ministrs ir izteicies, ka varbūtība, ka Lembergs tiks atlaists, ir 100%.

Savukārt Ventspils domes priekšsēdētājs uzskata, ka tā ir Sprūdža speciāli rīkota akcija, izmantojot apsūdzībā ietvertu informāciju, kas ir publiski pieejama. «Man izvirzīto apsūdzību jau četrus gadus skata Rīgas apgabaltiesā, un, kamēr spēkā nav stājies notiesājošs spriedums, spēkā ir Latvijas Satversmes un Eiropas Cilvēktiesību konvencijas garantētais nevainības prezumpcijas princips. Sprūdža paziņojumā runāts par laiku līdz 2006.gadam. Vēlos norādīt, ka par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju esmu ievēlēts 2009.gadā un manas pilnvaras beigsies 2013.gada jūnijā,» iepriekš norādīja Ventspils mērs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru