pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

Vozniaks: Apple kļuvusi augstprātīgaViens no ASV tehnoloģiju milža Apple «tēviem» Stīvs Vozniaks uzskata, ka kompānija, kuras dibināšanā viņš pats piedalījies, kļuvusi augstprātīga.
Sarunā ar tehnoloģiju mediju TechCentral S. Vozniaks norādījis, ka jauno iPhone 5 viedtālruni Apple vajadzējis aprīkot ar platāku ekrānu. «Daļa no manis vēlas, lai Apple nebūtu tik augstprātīga un neuzskatītu, ka ir vienīgie, kas kaut ko saprot. Es gribētu, lai viņi būtu radījuši platāku [iPhone 5],» sacījis S. Vozniaks.

Jaunākais Apple viedtālrunis aprīkots ar tieši tik pat platu displeju, kā tā priekšgājējs iPhone 4S. Displejs gan ir padarīts lielāks, un Apple uzsver, ka tādējādi ierīci ir vieglāk lietot. Apple skaidro, ka, pūloties izveidot pēc iespējas lielāku displeju, tiekot iegūts viedtālrunis, kurš liekas pārāk liels, muļķīgs un neērti lietojams.
S. Vozniaks, savukārt, uzskata, ka Apple sevi māna, sakot, ka viedtālrunis tādējādi padarīts vieglāk lietojams. «Es nedomāju, ka kādam ir problēmas ar lielu ekrānu lietošanas ērtumu. Apple to pateica aizsardzības nolūkos, jo visiem citiem ir lielāki ekrāni,» sacīja kompānijas līdzdibinātājs.
Iepriekš, pirms iPhone 5 bija parādījies atklātībā, S. Vozniaks pauda cerības, ka jaunā ierīce uzņems labākas fotogrāfijas nekā Samsung Galaxy S III. «Es vienmēr priecājos par katru jaunu iPhone produktu, jo parasti tie ir progresējuši. Labāka fotogrāfiju kvalitāte nozīmētu daudz ko – bieži vien, kad es cilvēkiem rādu fotogrāfijas, kas uzņemtas ar Galaxy S III, un tās, kas uzņemtas ar iPhone 4, viņi vienmēr saka, ka Galaxy S III vai pat Motorola Razr fotogrāfijas izskatās labāk,» sacījis S. Vozniaks.
S. Vozniaks jau agrāk nācis klajā ar izteikumiem, kas dažreiz ir pretrunā ar Apple oficiālo nostāju. Iepriekš viņš pavēstīja, ka neatbalsta Kalifornijas tiesas spriedumu Samsung un Apple strīdā par patentu pārkāpšanu. Dienvidkorejas kompānijai tika piespriesta soda nauda vairāk nekā viena miljarda dolāru apmērā.
«Es nepiekrītu, ka Kalifornijas tiesas lēmums paliks spēkā. Es tam nepiekrītu – mazas lietas [dažādas nianses, kuru kopēšanā Apple apvainoja Samsung] – es nedomāju, ka tās var saukt par inovācijām. Es gribētu, lai visi vienotos par savstarpēju patentu izmantošanu,» sacīja S. Vozniaks.
Tāpat S. Vozniaks nācis klajā ar ierosinājumu Apple iTunes servisu padarīt pieejamu arī Android platformai, paudis uzskatu, ka mākoņskaitļošanas tehnoloģiju nākotnē sagaida nopietnas problēmas un, ka pēc kāda laika, datori varēs «just».
S. Vozniaks aktīvu darbību kompānijā Apple pārtrauca 1987. gadā. Tomēr viņš joprojām kontrolē ievērojamu daudzumu Apple akciju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru