otrdiena, 2012. gada 30. oktobris

Vitronic par kavēšanos ar fotoradaru ieviešanu līgumsodā samaksājis 28 tūkstošusLīdz šim daudzkārt izskanējušas aizdomas, ka summa, kas fotoradaru ieviesējam Vitronic bija jāmaksā kā līgumsods valstij par daudzmiljonu projekta kavēšanos, esot ļoti zema, tomēr amatpersonas precīzus skaitļus bija atteikušās nosaukt.
Izrādās, kopš 2011. gada nogales līdz pat šā gada vasarai, kad Vitronic sāka tiesiskās aizsardzības procesu, uzņēmums sodā samaksājis tikai 28 022 latus - tā liecina Ministru kabineta mājaslapā pieejamie dokumenti, informē laikraksts Diena.
Līdz ar pirmā fotoradaru ieviešanas piegājiena izgāšanos valdībai nācies arī mainīt budžeta ieņēmumu prognozes no fotoradaru iekasētajām soda naudām - tuvākajiem trim gadiem tās sarukušas par aptuveni 8,5 miljoniem latu kopā, bet katram nākamajam gadam par 1,85 miljoniem latu.
Šādas izmaiņas prognozēs bijušas nepieciešamas, jo valsts budžeta projekts 2013. gadam tika gatavots šovasar, kad līgums ar Vitronic vēl bija spēkā, tādēļ tajā tika pieņemts, ka līgums tiks izpildīts un uz Latvijas ceļiem darbosies aptuveni 130 radaru, skaidro laikraksts.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru