ceturtdiena, 2012. gada 25. oktobris

Vilks par budžeta pieņemšanu: Visai Latvijai vajag uzelpotFinanšu ministrs Andris Vilks (V) atzinis, ka sarunas ar Nacionālo apvienību (NA) par papildu naudas piešķiršanu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai bija ļoti smagas. «Mēs jutāmies tāpat kā aizdevuma programmas laikā,» intervijā laikrakstam «Diena» sacīja ministrs.
Viņš teica: «Skaidrs, ka demogrāfija bija tikpat aktuāla problēma arī vasaras laikā. Kāpēc nevarēja to izdarīt vasaras laikā, kad budžetu veidoja, atrast laiku, ne tādā tempā un ne tik sarežģīti to risināt? Par to ir pārmetums. Jāsaprot arī, ka programma tik un tā iet uz priekšu.»

Ministrs norādīja, ka tagad kompromiss ir atrasts un pauda cerību, ka nebūs nākamie, jo ir svarīgi zināmā mērā saglabāt budžeta mieru.

«Visai Latvijai vajag uzelpot, ka budžets ir pieņemts, un lai mēs nākamgad atkal varam paraudzīties plašāk,» teica ministrs.

Vilks norādīja: «Bez šaubām, demogrāfija un nodarbinātība ir svarīgas jomas, un ir jāatrod arī līdzekļi visa veida nevienlīdzības plaisu mazināšanai. Trīs pēdējie gadi ir bijuši grūti, un nevajag vēlreiz to budžetu veidot tik grūti, it kā būtu aizdevuma programma. Arī ja raugās no ārpuses, kredītreitingu aģentūras, vēlamies arī ātrāk pārfinansēt starptautisko aizdevumu»

Finanšu ministrs paskaidroja, ka tur mēs taupām miljonus, kurus var novirzīt tajā pašā demogrāfijā nākamgad.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru