ceturtdiena, 2012. gada 18. oktobris

Varētu pārtraukt ieguldījumus «airBaltic»Ja valstij izdosies atrast piemērotu lidsabiedrības «airBaltic» investoru, tad tai vairs nevajadzēs ieguldīt naudu kompānijā. Tā saka satiksmes ministrs Aivis Ronis.
Viņš šorīt intervijā Latvijas radio pastāstīja, ka investoru interese par uzņēmumu ir, taču tā nav milzīga, jo aviācijas nozare Eiropā nepiedzīvo tos labākos laikus.

«Interese ir, un tas ir labi. Visticamāk, drīzumā sāksies vismaz neformālas sarunas, konsultācijas ar potenciālajiem investoriem.»

Patlaban notiek darbs ar Eiropas Komisiju par valsts aizdevumu «airBaltic». Komisija, īpaši Konkurences departaments ir ļoti prasīgs pret Eiropas aviosabiedrībām. Ierosinātas vairākas izmeklēšanas par valsts atbalstu aviosabiedrībām.

Ņemot vērā lielo gadījumu skaitu, iespējams, vajadzētu meklēt jaunus risinājumus attiecībā uz regulu par valsts atbalstu.

Lidsabiedrībai laba vasara «airBaltic» jaunā vadība strādājot labi. Ir samazināti visi nevajadzīgie izdevumi. Darbs rit labāk, nekā bija plānots. Šī vasara «airBaltic» bija īpaši laba. Tā bija viena no retajām Eiropas kompānijām, kas vasarā strādāja ar peļņu.

Tas arī varētu rosināt investorus.

Vai valstij vēl būs jāiegulda nauda kompānijā līdz tās pārdošanai? «Ja savlaicīgi izdosies atrast tādu investoru, kas apmierinātu mūsu prasības, tad valstij nevajadzētu [ieguldīt naudu]. Ja ne, tad acīmredzot valstij kaut kādā veidā nāksies turpināt palīdzēt «airBaltic».»

Kas vadīs lidostu?

Ronis arī pauda savu redzējumu par starptautiskās lidostas «Rīga» vadību.

Viņš pastāstīja, ka lidostu kādu laiku, kamēr atradīs jaunu vadītāju, varētu vadīt viens no esošajiem valdes locekļiem. Piektdien plānots no amata atbrīvot līdzšinējo lidostas vadītāju Arni Luhsi.

Ronis ne īpaši tic tādai personāla atlases metodei kā konkurss. Viņš lasījis, ka arī konkursos tiek izraudzīts jau iepriekš zināms kandidāts.

Viņš nemeklēšot kandidātu kādas partijas biedru vidū. Politiskā piederība nevarot būt šķērslis darbam valsts uzņēmuma valdē.

Nākamajam lidostas vadītājam nepieciešama pieredze lielu uzņēmumu vadīšanā, kaut minimāla starptautiska pieredze un izpratne par aviāciju.

Viņš labprāt izvēlētos cilvēku ar lielu starptautisku pieredzi, taču to liedzot izdarīt nekonkurētspējīgais atalgojums, kādu var piedāvāt lidostas vadītājam.

Galvenie uzdevumi jaunajam lidostas vadītājam būs cieša sadarbība ar «airBaltic», kam Rīga ir mājas lidosta, jaunu reisu piesaiste, kā arī lidostas infrastruktūras uzlabošanas konkursa raita norise, lai nākamgad var sākties celtniecība.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru