trešdiena, 2012. gada 24. oktobris

Valsts prezidents par valdības pirmo darba gadu25.oktobrī apritēs gads, kopš darbu pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām, uzsāka Valda Dombrovska vadītā valdība. Tādēļ, vispirms, apsveicu premjeru un valdību ar gadu, kas nostrādāts nebūt ne vienkāršā un ļoti dinamiskā laikā.
Ministri, ar kuriem šī gada laikā esmu ticies, ir pauduši apņemšanos īstenot viņu deklarētos mērķus un panākt rezultātus. No savas puses novēlu, lai par ikvienu reformas soli, kas būtiski maina kādas jomas vai struktūras līdzšinējo pastāvēšanu, valdība iestātos vienoti. Lai ikviens šāds lēmums ir Ministru Kabinetā izdiskutēts, argumentēts un pieņemts, valdībai kā komandai uzņemoties atbildību par to. Šāds nosacījums jo īpaši svarīgs laikā, kad tuvojas kārtējās vēlēšanas un politiskajā retorikā parādās virkne centienu vairot savu popularitāti uz citu rēķina. Izsaku cerību un vienlaikus novēlu politiskajiem spēkiem un valdībā iesaistītajiem politiķiem neizmantot valstij izšķirīgu jautājumu lemšanu politiskajās priekšvēlēšanu cīņās.

Kopumā valdības darba virziens vērtējams atzinīgi, lai gan, kā jau uzsvēru, valdības kā vienotas komandas darbs valstij nozīmīgos brīžos un lēmumos ir bijis nepietiekams. Par šo jautājumu esmu runājis arī ar valdības vadītāju, saņemot solījumu, ka turpmāk valdības kopējā iesaiste būtisku lēmumu pieņemšanā būs arī premjera redzeslokā.

Turpmākajā darbā aicinu valdību ievērojami vairāk uzmanības pievērst pašu apstiprinātajā Deklarācijā izvirzītajām prioritātēm, īpaši domājot par iedzīvotāju labklājības veicināšanu un ekonomikas konkurētspēju, kā arī uzturēt ciešāku saikni ar Saeimu tieši likumprojektu izstrādes un iesniegšanas procesā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru