otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Triatel pārmet Tele2 un Bite uzcenojumu 1500% un 800% apmērāGalvenā problēma fiksēto balss sakaru jomā ir nesakārtotība cenu regulēšanas jomā,  norāda Triatel valdes priekšsēdētājs Raimonds Peļņa. «Šā gada 1. martā SPRK, balstoties uz ES regulām, lika samazināt starpsavienojuma cenas vairākas reizes ar domu, ka tādā veidā pakalpojumu lietotāji iegūs izdevīgākus tarifus. Taču nepagāja ne seši mēneši, kā divi konkrēti operatori sāka izmantot šo situāciju, lai pilnībā izslēgtu mazos operatorus no tirgus,» atzīmēja R. Peļņa.
Proti, pēc Triatel datiem, šobrīd Bite Latvija ir uzlikusi vairāk nekā 800% uzcenojumu saviem klientiem zvaniem uz visiem fiksētajiem tīkliem, izņemot Lattelecom, savukārt Tele2 ir uzlikusi 1500% lielu uzcenojumu zvaniem uz fiksēto operatoru tīkliem.
«Līdz ar to ir panākts pilnīgi pretējs efekts – ir vairākkārtīgi samazināti fiksēto operatoru ieņēmumi no darbības un patērētāji ir ieguvuši vairākkārtīgu tarifu palielinājumu. Šī konkrētā situācija rada pavisam nekonkurētspējīgus tirgus noteikumus Latvijā. Ļoti ceram, ka atbildīgās iestādes tuvākajā laikā sakārtos šo jautājumu. Pretējā gadījumā tiks pilnībā pārtrauktas investīcijas šajā nozarē,»  turpināja R. Peļņa.
«Triatel minētais uzcenojums nav patiess – klientu ērtībām esam noteikuši maksu par zvaniem uz citu operatoru fiksētajiem un mobilajiem tīkliem – 9 sant./min (izņemot divus operatorus SIA Camel Mobile un SIA CSC Telecom, uz kuriem zvans maksās vairāk),»  skaidroja Tele2 produktu direktors Juris Breicis. Arī Bite nepiekrīt Triatel norādītajam aprēķinam.
Viņš norāda, ka Tele2 klientiem interesē zvani uz populārākajiem tīkliem – Tele2, LMT, Amigo, Bite un Lattelecom, bet lietotāju zvanu īpatsvars uz pārējo operatoru tīkliem veido ap 3%.
«Mainījām tarifus uz mazajiem tīkliem tādiem kā Master Telekom, Camel Mobile vai Telekom Baltija (Triatel), jo ļoti lielu daļu zvanu veidoja mākslīgi ģenerēti zvani uz šiem tīkliem. Konstatējām neskaitāmus gadījumus, kad no automatizētas mašīnas veikti zvani uz šiem tīkliem,» norādīja Bites mārketinga vadītāja Kristīne Britāne.
«Kopš cenu izmaiņām šādu mākslīgi ģenerēto zvanu vairs nav un mūsu klientu zvani uz šiem mazajiem tīkliem veido tikai 0,3%. Faktiski cilvēki uz šiem tīkliem zvana ļoti maz un lielākā daļa ar tiem nekad nav saskārušies. Visi populārākie tīkli mūsu tarifu plānos ir iekļauti. Bite, LMT, Tele2, Lattelecom mūsu tarifu plānos ir iekļauti un tas ir tieši tas, kas cilvēkiem vajadzīgs. Tarifi uz šiem operatoriem ir atšķirīgi,» tā viņa.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru