otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

«Swedbank» deviņos mēnešos Latvijā nopelna 62 miljonus latu


Šā gada trešajā ceturksnī AS «Swedbank» Latvijā, ieskaitot apdrošināšanas biznesu, strādāja ar 14 miljonu latu peļņu, informēja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska.
Šā gada otrajā ceturksnī šis rādītājs bija 29 miljoni latu. Peļņa gada pirmajos deviņos mēnešos ir 62 miljoni latu, salīdzinot ar 81 miljonu attiecīgajā periodā pērn. Samazinājums pamatā saistīts ar mazākiem kredītprocentu ieņēmumiem un mazāku uzkrājumu atbrīvošanu, informēja Jakubovska.

Trešajā ceturksnī «Swedbank» kā savu banku izvēlējās vairāk nekā 29 000 jaunu klientu, lielākoties no «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» pēc tās komercdaļu iegādes.

Klientu depozītu apjoms trešajā ceturksnī palielinājās par 12%, salīdzinot ar gada sākumu. Privātpersonu depozīti palielinājās par 9%, savukārt uzņēmumu - par 17%. Uzņēmumu noguldījumus pamatā balsta eksports, savukārt privātpersonu - darba vietu radīšana un algu pieaugums ekonomikā. Uz 2012.gada trešā ceturkšņa beigām depozītu apjoms ir 1,67 miljardi latu.

Trešajā ceturksnī «Swedbank» izsniegtā jaunā finansējuma apjoms ir 147 miljoni latu, no kuriem 127 miljoni latu piešķirti uzņēmumiem, savukārt 20 miljoni latu - privātpersonām.

Šā gada deviņos mēnešos jaunajā finansējumā «Swedbank» izsniegusi 297 miljonus latu. Kopējais neto kredītportfelis trešajā ceturksnī vēl samazinājās par 2%, salīdzinot ar 2011.gada beigām. Uz 2012.gada trešā ceturkšņa beigām kredītportfeļa apjoms ir 2,496 miljardi latu.

«Hipo līzinga» portfelis 46 miljonu latu apmērā un visa ekspertu komanda trešā ceturkšņa laikā pievienojās «Swedbank». Pārējie iegādāto «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» komercdaļu portfeļi tiks pievienoti ceturtā ceturkšņa laikā.

Kredītu un depozītu proporcija turpināja uzlaboties, samazinoties līdz 141%, salīdzinājumam - 2011.gada ceturtajā ceturksnī šī proporcija bija 171%.

Problemātisko kredītu bruto apjoms turpināja samazināties, uz trešā ceturkšņa beigām sarūkot līdz 428 miljoniem latu salīdzinājumā ar 605 miljoniem latu 2011.gada ceturtajā ceturksnī. Jaunā kreditēšana pieaug un uzlabo portfeļa kvalitāti, norāda Jakubovska.

Riska svērtie aktīvi ir samazinājušies no 2,782 miljardiem latu gada sākumā līdz 2,634 miljardiem latu trešā ceturkšņa beigās.

«Swedbank» ieņēmumi gada pirmajos deviņos mēnešos samazinājās par 3%, bet izdevumi samazinājās par 2%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Pieaugot klientu skaitam, palielinās klientu ikdienas aktivitāte, taču zemu procentlikmju apstākļos samazinās ieņēmumi. Izdevumu-ienākumu koeficients šajā periodā saglabājās nemainīgs - 42%.

Kopš «Hipotēku bankas» komercdaļu iegādes sākšanas «Swedbank» ir atvērusi papildu desmit klientu apkalpošanas vietas dažādos Latvijas reģionos, lai būtu tuvāk saviem klientiem. Patlaban «Swedbank» ir pieejama 112 Latvijas vietās, no kurām 55 ir paplašināta servisa filiāles. Tas ir lielākais bankas apkalpošanas tīkls Latvijā.

«Viens no svarīgākajiem šī perioda darbiem ir jaunu klientu sagaidīšana no «Hipotēku bankas». Lai būtu tuvāki mūsu klientiem, atradām iespēju reģionāli paplašināties, vienlaikus saglabājot izmaksu efektivitāti,» saka «Swedbank» valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru