pirmdiena, 2012. gada 29. oktobris

Strauji aug «Facebook» mobilo lietotāju skaits



Par 24% septembrī, salīdzinot ar jūniju, pieaudzis to sociālā tīkla «Facebook» lietotāju skaits, kas izmanto «Facebook» tikai ar mobilo telefonu vai citu mobilo ierīci, ziņo informācijas tehnoloģiju portāls «TechCrunch».
«Facebook» apmeklētāju skaits, kas sociālo tīklu lieto tikai un vienīgi no mobilajām ierīcēm, septembrī bija 126 miljoni, kas ir par 24 miljoniem vairāk nekā jūnijā, kad šis skaits bija 102 miljoni, raksta portāls, atsaucoties uz biržā kotētā sociālā tīkla īpašo atskaiti ASV vērtspapīru tirdzniecības uzraugiem «Securities Exchange Commission».

Šajā dokumentā jeb anketā «10-Q» «Facebook» ziņo, ka par mobilo fotogrāfiju izplatīšanas rīku «Instagram» samaksājis 751 miljonu ASV dolāru (413 miljonus latu) naudā un «Facebook» akcijās. Kā raksta «TechCrunch», summa ir mazāka nekā medijos agrāk izziņotais viens miljards ASV dolāru (550 miljoni latu). Šādu summu sociālais tīkls sākotnēji piedāvāja kā samaksu par uzņēmumu, kas izstrādājis vienu aplikāciju un kuram nebija vērā ņemamu ieņēmumu.

Izmaiņas par «Instagram» samaksātajā cenā izraisījis «Facebook» akciju kursa straujais kritiens, kas mazinājis akcijās veiktās apmaksas vērtību naudas izteiksmē.

Kā pārliecinājās biznesa portāls «Nozare.lv», internetā pieejamais «10-Q» dokuments apstiprināja, ka trešā ceturkšņa gaitā «Facebook» lietotāju skaits pārsniedzis vienu miljardu. Septembra beigās lietotāju skaits bijis 1,007 miljardi, salīdzinot ar 955 miljoniem lietotāju jūnija beigās, kad noslēdzās otrais ceturksnis.

«Facebook» lietotāju skaits Eiropā septembra beigās sasniedza 253 miljonus un bija lielāks par lietotāju skaitu Ziemeļamerikā (ASV un Kanādā), kur konstatēti 189 miljoni lietotāju. No tiem 171 miljons atradās ASV. Eiropas lietotāju skaits bija nedaudz lielāks par 246 miljoniem lietotāju jūnija beigās.

Jau ziņots, ka Latvija ir viena no retajām, ja ne pēdējā valsts Eiropā, kur «Facebook» nav lielākais sociālais tīkls. Latvijā joprojām populārākais sociālais tīkls ir «draugiem.lv».

SAISTĪTIE RAKSTI



Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru