piektdiena, 2012. gada 19. oktobris

Sprūdžs atstādina Lembergu no Ventspils mēra pienākumiem


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) piektdien no pienākumu pildīšanas atstādinājis Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Lembergam jau kopš 2007.gada ar Ģenerālprokuratūras un vēlāk ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus.

Ministrs piektdien preses konferencē paziņoja, ka ir sagatavojis rīkojumu par Lemberga atstādināšanu no amata un tuvākajā laikā to parakstīs.
Ministrs uzsvēra, ka lēmums ir ļoti labi juridiski pamatots, un ar rīkojumu skaidri pateikts, ka Lembergs ir atstādināts, un tā ir galvenā atšķirība, jo drošības līdzeklis līdz šim noteica, ka Lembergs ir mērs, bet nedrīkst pildīt mēra pienākumus. Līdz šim viņš bija mērs, bet viņam bija liegts pildīt šos pienākumus, atšķirību skaidroja Sprūdžs.

Sprūdžs arī norādīja, ka pašlaik Lembergs joprojām tiekas ar cilvēkiem, sniedz intervijas kā mērs, un ”visi kā putrojas”, vai Lembergs ir vai nav mērs.Sprūdžs arī uzsvēra, ka viņa vadītā ministrija nav tiesa, viņš esot politiķis un viņa uzdevums ir pieņemt politiskus lēmumus.

 ”Mans mērķis ir godīgi un atbildīgi pārvaldītas pašvaldības visā Latvijā, un esmu pārliecināts, ka tas ir aktuāli visiem Latvijas iedzīvotājiem. Šis ir brīdinājums, vai signāls visām Latvijas pašvaldībām, visiem pašvaldību vadītājiem, ka ir jāspēj parādīt saimniekošana vai darbi iedzīvotāju interesēs. Man ir grūti par to runāt, kamēr Ventspilī tiek saimniekots, kā tur tika saimniekots līdz šim," sacīja Sprūdzš.

Ministrs ir pārliecināts, ka ar šo rīkojumu tiks sperts nopietns solis demokrātijas nostiprināšanā un caurspīdīguma nostiprināšanā Latvijā.

Lai gan Lembergam jau esot tiesas noteikts drošības līdzeklis - aizliegums pildīt pienākumus, šis ministra rīkojums to pateikšot vēlreiz un daudz skaidrāk likšot aizdomāties visiem tiem, kas ar Lembergu tiekas, vai viņu intervē.

Savukārt Nacionālās apvienības pārstāvis Einars Cilinskis žurnālistiem šajā ministra rīkojumā saskatīja simbolisku nozīmi, to salīdzinot ar iepriekšējā prezidenta Valda Zatlera ”Rīkojumu Nr.2" par Saeimas atlaišanas ierosināšanu un  nodēvējot par ”Rīkojumu Nr3.", kad ”pēdējais oligarhs ir ārā no politikas un tā var balstīties arī uz citiem principiem".

Pagājušajā piektdienā Sprūdžs pieprasīja Lembergam sniegt paskaidrojumus, jo no Ģenerālprokuratūras bija saņēmis "šokējošu" informāciju par Lemberga "saimniekošanu" Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Paskaidrojumi Lembergam tika prasīti par konkrētu lēmumu pieņemšanas apstākļiem Ventspils pašvaldībā, rīkojoties savās personiskajās un mantiskajās interesēs un pārkāpjot valsts pārvaldes principus, likumos noteiktos lēmumu pieņemšanas ierobežojumus interešu konflikta situācijās, kā arī pašvaldības lēmējvaras un izpildvaras lēmumu pieņemšanas robežas un kārtību attiecībā uz vismaz 25 komersantiem.

Laika posmā no 1998. gada 26. janvāra līdz 2006. gada 20. februārim Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, un laika posmā no 1999. gada 19. janvāra līdz 2005. gada 25. novembrim - kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs esot piedalījies un, esot personīgi un mantiski ieinteresēts, balsojis "par" vismaz 350 lēmumiem - gan par pašvaldības kapitāla daļu privatizāciju stratēģiski svarīgos uzņēmumos, gan par aizdevuma piešķiršanu uzņēmumiem, nodokļu maksājumu nomaksas termiņa pagarināšanu, atbrīvošanu no nodokļu parāda nomaksas pašvaldības budžetā, pašvaldībai piederošu zemju iznomāšanu, nekustamo īpašumu nomas līgumu akceptēšanu, nomas maksas pazemināšanu, ar vidi saistīto atļauju izsniegšanu un to papildināšanu un citiem.

Savukārt Lembergs savā atbildes vēstulē atbildes uz šiem jautājumiem nesniedza, tā vietā lūdzot ministru juridiski paskaidrot vairākus jautājumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru