piektdiena, 2012. gada 26. oktobris

Sāk gatavot pieteikumu Satversmes tiesai un EK «fotoradaru lietā»Siedrība «Sabiedrība par atklātību - Delna» ir uzsākusi dokumentu gatavošanu Satversmes tiesai un Eiropas Komisijai par «fotoradaru lietu», informē organizācijā

Iestādēm tiks lūgts vērtēt Ministru kabineta lēmumu nepamatoti izvairīties no atklātības un godīgas konkurences, atļaujot nepiemērot Publisko iepirkumu likumu Iekšlietu ministrijas plānotajai fotoradaru iegādei no uzņēmuma «Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH».

Lai arī Iekšlietu ministrija saka, ka jautājums par radaru pirkšanu bez konkursa vēl nav pieņemts, faktiski valdība jau ir devusi atļauju konkursu nerīkot, norāda «Delna».

««Delnas» vērtējumā Ministru kabineta lēmums ir prettiesisks. Plānotais fotoradaru iepirkums ir tikai jaunākais piemērs ilglaicīgai un sistemātiskai Ministru kabineta praksei bez pamatojuma nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, kad tas kādam nav ērti. Uzskatām, ka valdība arī neapzinās šādu lēmumu sekas ekonomikai, kā arī sabiedrības un uzņēmēju uzticībai valsts pārvaldei un politiķiem ilgtermiņā,» saka «Delnas» direktors Kristaps Petermanis.

Bezmaksas juridisko palīdzību «Delnai» sniedz zvērinātu advokātu birojs «Sorainen».

«Palīdzam, jo jautājums par valdības tiesībām izvairīties no Publisko iepirkumu likuma piemērošanas negatīvi ietekmē ikvienu godīgu un nodokļus maksājošu komersantu. Ceram, ka Satversmes tiesa un, iespējams, Eiropas Komisija, uzsākot pārkāpuma procedūru, sekmēs tiesiskumu publisko iepirkumu jomā Latvijā», saka zvērināts advokāts Agris Repšs.

25.septembrī Ministru kabinets lēma atļaut nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, ja Iekšlietu Ministrija lemtu iegādāties fotoradarus no Vācijas uzņēmuma «Vitronic  Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH». Balstoties uz šo pašu Ministru kabineta lēmumu, bez Publiskā iepirkuma likuma piemērošanas jau ir noslēgts līgums ar līdzšinējo fotoradaru sistēmas ieviesēju «V-Traffic» un tam tiks maksāts par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem līdz 2012.gada beigām.

Arī auditorkompānijas «Pricewaterhouse Coopers» izvēlēta bez atbilstošas publiskā iepirkuma procedūras.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru