trešdiena, 2012. gada 24. oktobris

Premjers ziņas par 'Norvik' maksātnespēju saista ar Brazovska atkārtotu kandidēšanu uz amatu FKTKAtsevišķos plašsaziņas līdzekļos izteiktās bažas par ”Norvik bankas” finanšu stāvokli varētu būt saistāmas ar kampaņu pret Jāņa Brazovska atkārtotu kandidēšanu uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatu, trešdienas rītā LNT raidījumā "900 sekundes" pieļāva premjers Valdis Dombrovskis ( V).
"Šādu iespēju tiešām nevarētu izslēgt, jo mēs redzam, ka notiek ļoti aktīva atsevišķu mediju kampaņa pret šo kandidatūru, un, iespējams, tas ir nākamais solis šajā antikampaņā," sacīja valdības vadītājs.

FKTK otrdien noturējusi padomes ārkārtas sēdi saistībā saistībā ar situāciju ap šo banku un pēc tās publiski paziņoja, ka "Norvik banka" ir maksātspējīga, nodrošina darbības nepārtrauktību un pilnā apmērā pilda saistības ar klientiem.
"Valdības rīcībā nav informācijas, kas liktu to apšaubīt," uzsvēra Dombrovskis.

Portāls "Pietiek.com" otrdien vēstīja, ka "Norvik bankai" mēneša laikā jāpalielina pamatkapitāls par aptuveni 50 miljoniem latu, citādi var nākties lemt par tās darbības apturēšanu. Bankas problēmas, pēc portāla rīcībā esošās informācijas, sākušās pēc tam, kad finanšu grūtībās nonākuši un "Norvik bankas" pamatkapitāla atbilstību likumā noteiktajam un banku uzraugu prasītajam līmenim nav spējuši nodrošināt bankas lielākie īpašnieki – Islandes "Straumborg" grupa.

Komentējot šīs ziņas, FKTK uzvēra, ka "Norvik banka" ir maksātspējīga un nodrošina nepārtrauktu darbību, kā arī saistības pret klientiem izpilda pilnā apmērā. FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza apliecināja, ka komisija kopā ar "Norvik banku" jau vairākus mēnešus veic pasākumu kopumu, kas vērsts uz bankas kapitāla stiprināšanu, lai nodrošinātu bankas ilgtspējīga biznesa attīstību. Šobrīd jau piesaistīts labi pazīstams Ungāru investors Šandors Demjans, kurš pamatkapitālā ieguldījis vairāk nekā piecus miljonus eiro (3,5 miljonus latu) un ieguldīto daļu plāno palielināt atbilstoši apstiprinātajam grafikam.

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis uzsvēra, ka līdz šim jau veikti pienācīgi soļi, piesaistot stratēģisko investoru "Norvik bankai", kas ļaus nodrošināt bankas ilgtspējīga biznesa attīstībā. "Investora piesaistes process notiek ciešā FKTK uzraudzībā," viņš norādīja.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija 10.oktobrī neatbalstīja Brazovska atkārtotu iecelšanu FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā, tādēļ komisija lēmumprojektu parlamentā virza ar negatīvu atzinumu. Saeimā par Brazovska pārvēlēšanu bija plānots lemt pagājušajā nedēļā, taču jautājumu atlika, Brazovskim dodot ilgāku laiku, lai tiktos ar frakciju pārstāvjiem un izskaidrotu savu rīcību un naudas pārskaitījumus "Latvijas Krājbankā" pēc tam, kad tā nonāca FKTK uzraudzībā. Tieši par šiem darījumiem Brazovskim tiek pārmests.

Brazovskis ekspresintervijā uzsvēra, ka darījumos, kas saistīti ar "Latvijas Krājbanku", viņš rīkojies absolūti godīgi un likumīgi.

Pēc aktīvu apmēra "Norvik banka" jūnija beigās bija astotā lielākā banka Latvijā. Kopumā Latvijā ir 29 bankas, tajā skaitā deviņas ārvalstu banku filiāles.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru