otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Premjers saņem signālus, ka cilvēki nevēlas strādātMinistru prezidents Valdis Dombrovskis (V) arvien vairāk no pašvaldībām saņem signālus, ka cilvēki nevēlas strādāt un ir kļuvuši atkarīgi no pabalstiem.
Premjerministrs sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» otrdien sacīja, ka krīzes laikā saasinājās sociālās problēmas, tāpēc tika papildināta sociālās palīdzības sistēma, izveidots sociālais «drošības spilvens». «Pašreiz, ejot ārā no krīzes, atbalsta pasākumus samazinām,» sacīja viņš.

Dombrovskis norādīja, ka viņš no pašvaldībām saņem arvien vairāk signālus, ka cilvēki nevēlas strādāt, jo kļuvuši atkarīgi no dažādiem pabalstiem. «Diemžēl [pabalstu sistēmai] ir blakusefekti. Cilvēki nevēlas strādāt. Ja šo sistēmu nekoriģējam, cilvēki būs atkarīgi no pabalstiem,» sacīja premjers.

Runājot par nabadzības līmeni Latvijā, Dombrovskis norādīja, ka pilnībā tiek ignorēts tas, ka ļoti liela daļa privātajā sektorā strādājošo oficiāli saņem minimālo algu, taču tas rada neprecīzu iespaidu.

«Neviens nenoliedz, ka joprojām ir daudz cilvēku, kas saņem mazu atalgojumu, taču nav arī noslēpums, ka pastāv arī aplokšņu algu problēma,» pauda valdības vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru