otrdiena, 2012. gada 9. oktobris

Premjers: Latvijas veiksmes stāstu ir ļoti viegli sabojāt ar populistisku rīcību


Latvijas veiksmes stāstu ir ļoti viegli sabojāt ar populistisku rīcību, norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Viņš uzsvēra, ka valdība pie nākamā gada budžeta sagatavošanas ir strādājusi vairākus mēnešus, tādēļ nav saprotams Nacionālās apvienības (NA) pēdējā brīdī izteiktais priekšlikums par 31 miljona latu papildu līdzekļu piešķiršanu demogrāfijas problēmu risināšanai.

"Mēs vairākus mēnešus esam strādājuši pie budžeta, it kā par visu vienojušies, tās diskusijas tiešām ir bijušas ļoti smagas un sarežģītas, jo fiskālā telpa ir ierobežota, vēlmju saraksts ir milzīgs. Skaidrs, ka nav viegli izvēlēties, un tas ir sarežģīti. Taču, kad diskusijas jau ir beigušās, NA nāk ar šādu vēl papildu ļoti lielu budžeta pieprasījumu. Līdz ar to, protams, šā gada budžeta virzību tas ir sarežģījis, bet pašreiz mēs redzam, ka visām koalīcijas partijām ir vēlme strādāt un meklēt risinājumus šim jautājumam," pastāstīja premjers.
Viņš sacīja, ka ir svarīgi, lai NA aktīvi nāktu ar priekšlikumiem, kur izdevumus samazināt. "Jo viens risks, ko es pašreiz redzu budžetam. ir tiešām tas, ka šis ir pirmais budžets pēc starptautiskā aizdevuma programmas, pirmais budžets, kur arī piešķiram papildu līdzekļus dažādiem prioritāriem pasākumiem, un apetīte aug ļoti strauji un daudz straujāk nekā budžeta iespējas," atzina Dombrovskis.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgi pieturēties pie noteiktajiem budžeta deficīta mērķiem. "Šogad tas ir skaidrs – nepārsniedzot 1,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un nākamgad samazinot līdz 1,4% no IKP," teica Dombrovskis.

"Ļoti gribētos cerēt, ka politiķi kaut ko no iepriekšējās krīzes ir mācījušies, un, kad knapi esam tikuši ārā no vienas krīzes, es ceru, ka mēs uzreiz nekāpsim uz tā paša grābekļa, kur jau uzkāpa treknajos gados ar fiskālo gāzēšanu līdz grīdai, kas diemžēl beidzās ļoti bēdīgi – ar to, ka Latvijai bija smagākais ekonomikas kritums Eiropas Savienībā. Tagad mums ir izdevies vairāku gadu laikā panākt, ka esam straujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā, bet ar kaut kādu nenoturīgu un populistisku rīcību to tikpat ātri var sabojāt," klāstīja premjers.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru