trešdiena, 2012. gada 10. oktobris

Premjers apšauba abonentmaksas ieviešanuPremjers Valdis Dombrovskis (V) šaubās, vai Latvijā varētu tikt ieviesta visām mājsaimniecībām obligāta maksa par sabiedrisko mediju.
Pret šādu ieceri izturas piesardzīgi

Taujāts, vai izskanējušie 50 eiro gadā par sabiedrisko mediju nav pārāk liela summa, Dombrovskis uzsvēra, ka vispirms būtu jātiek skaidrībā, vai šādam piedāvājumam ir politiskais un sabiedrības atbalsts. Šādu nodokli piedāvāts ieviest arī agrāk, taču politiķi to allaž noraidījuši.

Premjers pats pret šādu ieceri izturas piesardzīgi, atgādinot, ka,arī viņam vadot valdību, jau bijis piedāvājums ieviest nodevu par sabiedrisko mediju, taču tas nav ticis atbalstīts.

Domā par 50 eiro gadā

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) projekta vadītāji Zane Čulkstēna un Gints Miķelsons ir izteikušies, ka tiek vērtēts, vai 50 eiro (35 lati) uz vienu mājsaimniecību gadā būtu reāla summa, tomēr jautājums par to, cik liels varētu būt sabiedrības līdzmaksājums vai nodeva sabiedriskajam medijam, vēl nav izlemts. Nav izlemts arī tas, kādām vajadzētu būt reklāmām sabiedriskajā medijā.

Jautājumā par jauno sabiedrisko mediju joprojām nav zināms, kurš no trim modeļiem tiks izvēlēts, - vai Latvijas Televīzija un Latvijas Radio turpinās darboties kā neatkarīgas organizācijas kopīgu projektu ietvaros, vai tiks veidots vienots sabiedrisks medijs ar vienotu vadību, vai arī būs vienota organizācija, kas tirgū iepirks programmas un pakalpojumus. Tāpat nav izlemts, vai sabiedriskais medijs būs valsts struktūra, privātu tiesību persona vai arī abu iepriekš minēto pārvaldības un juridisko modeļu apvienojums.

Tāpat darba grupās joprojām tiek skatīts jautājums par sabiedrisko mediju saturu un auditoriju, cenšoties noteikt prioritātes, tieši kāda satura un kam domātus raidījumus būtu jāveido.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru