pirmdiena, 2012. gada 8. oktobris

Policijai neizdodas panākt vienošanos par fotoradaru darbības atsākšanu


Valsts policijai (VP) un Vācijas uzņēmumam Vitronic GmbH nav izdevies panākt pagaidu vienošanos par fotoradaru darbības atsākšanu. Sarunas tiks turpinātas pirmdien, šodien preses brīfingā paziņoja VP priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis.
Tādējādi arī šajā nedēļas nogalē mērierīces neatsāks darbu.
Kā ziņots, līgums starp VP un komersantu V-Traffic (pirms tam - Vitronic Baltica un partneri) par fotoradaru ieviešanu tika izbeigts pirms nedēļas - 28.septembrī.
Iekšlietu ministrija divu mēnešu laikā vērtēs iespēju atpirkt no Vācijas ražotāja ne vairāk kā 57 radarus, kas patlaban jau darbojas uz Latvijas ceļiem.
Pagājušajās brīvdienās, kad policija pirmo reizi pēc fotoradaru darbības pārtraukšanas visā Latvijā uz ceļiem strādāja pastiprinātā režīmā, kopumā noformēti 544 administratīvā pārkāpuma protokoli. Liela daļa no tiem noformēti par braukšanas ātruma pārsniegšanu par 20 kilometriem stundā, kas nozīmē, ka autovadītājiem par šādu pārkāpumu uzreiz pienākas soda punkti.
No visiem pagājušajās brīvdienās noformētajiem protokoliem par ātruma pārsniegšanu vislielākais skaits ir Rīgas reģionā - 170, Zemgalē - 120, bet pārējos reģionos - ap simts protokolu. Avāriju skaits gan bijis aptuveni tāds pats kā citās nedēļas nogalē - kopā ap 160 ceļu satiksmes negadījumiem.
Lai nodrošinātu šo pastiprināto kontroli uz ceļiem, policija ik dienu norīko darbā aptuveni 300 policistu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru