otrdiena, 2012. gada 9. oktobris

Pavļuts: Mūsu dzīves līmenis ir ļoti augsts


Latvijas iedzīvotāju dzīves līmenis ir ļoti augsts, tādēļ sabiedrību nevajag dēvēt par trūcīgu, šādu pārliecību pauž ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
Intervijā žurnālam «Playboy» Pavļuts gan norāda, ka šādi izsakoties, viņš negrib noniecināt tos cilvēkus, kas Latvijā dzīvo trūcīgi.

«[..] Tādu [trūcīgo] ir pārāk daudz, un tās ir sliktas politikas sekas – visa šī nevienlīdzība un regresivitāte nodokļu sistēmā. To es gribētu novērst, bet ar esošajiem budžeta līdzekļiem to izdarīt nevar. Taču atgriežoties pie šīs nabadzības – tā izjūta ir atkarīga no tā, ar ko mēs sevi salīdzinām. Ja izejam no pozīcijām, ka dzīvojam pieņememi tikai tad, ja mums ir privātmāja, divas mašīnas, divreiz gadā ceļojumi un vēl daudz kas cits, tad tas nav tas, kā uz to skatās lielākā daļa pasaules iedzīvotāju,» intervijā norādīja ministrs.

Pavļuts norāda – ja ģimenē ar diviem bērniem katrs pelna ap 1000 latiem, to var saukt par Latvijas vidusslāni. Žurnāls norāda, ka vairāk par 1000 latiem Latvijā pelna 1,7% iedzīvotāju.

«Paskatieties lielveikalu stāvvietās, iepirkumu ratiņos. Novērojumi liecina, ka ne viss, ko mēs redzam statistikā, ir balta patiesība,» - tā Pavļuts.

Vienlaikus gan intervijā ministrs neslēpj, ka patlaban nespēj pilnībā maksāt savas parādsaistības. «Patlaban es nemaksāju visu mēneša maksājumu [bankai]. Maksāju procentus un banka to pacieš. Tā ir standartprakse – ja banka tic kredītņēmēja spējai atmaksāt naudu, tā kādu laiku atļauj nemaksāt pamatsummu».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru