pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

Parakstīts rīkojums par Lemberga atstādināšanu


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pirmdien parakstījis rīkojumu par Ventspils mēra Aivara Lemberga atstādināšanu no amata,  apliecināja ministrijā.
Rīkojums nosūtīts arī Lembergam un otrdien to publicēs oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Kā ziņots, Sprūdžs piektdien paziņoja, ka no pienākumu pildīšanas atstādinās Ventspils mēru Lembergu, kuram jau kopš 2007.gada ar Ģenerālprokuratūras un vēlāk ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus.
Ministrs uzsvēra, ka lēmums ir ļoti labi juridiski pamatots, un ar rīkojumu skaidri pateikts, ka Lembergs ir atstādināts, un tā ir galvenā atšķirība, jo drošības līdzeklis līdz šim noteica, ka Lembergs ir mērs, bet nedrīkst pildīt mēra pienākumus. Līdz šim viņš bija mērs, bet viņam bija liegts pildīt šos pienākumus, atšķirību skaidroja Sprūdžs.

Sprūdžs arī norādīja, ka pašlaik Lembergs joprojām tiekas ar cilvēkiem, sniedz intervijas kā mērs, un "visi kā putrojas", vai Lembergs ir vai nav mērs.Sprūdžs arī uzsvēra, ka viņa vadītā ministrija nav tiesa, viņš esot politiķis un viņa uzdevums ir pieņemt politiskus lēmumus.

Iepriekš Sprūdžs pieprasīja Lembergam sniegt paskaidrojumus, jo no Ģenerālprokuratūras bija saņēmis "šokējošu" informāciju par Lemberga "saimniekošanu" Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Paskaidrojumi Lembergam tika prasīti par konkrētu lēmumu pieņemšanas apstākļiem Ventspils pašvaldībā, rīkojoties savās personiskajās un mantiskajās interesēs un pārkāpjot valsts pārvaldes principus, likumos noteiktos lēmumu pieņemšanas ierobežojumus interešu konflikta situācijās, kā arī pašvaldības lēmējvaras un izpildvaras lēmumu pieņemšanas robežas un kārtību attiecībā uz vismaz 25 komersantiem.

Laika posmā no 1998. gada 26. janvāra līdz 2006. gada 20. februārim Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, un laika posmā no 1999. gada 19. janvāra līdz 2005. gada 25. novembrim - kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs esot piedalījies un, esot personīgi un mantiski ieinteresēts, balsojis "par" vismaz 350 lēmumiem - gan par pašvaldības kapitāla daļu privatizāciju stratēģiski svarīgos uzņēmumos, gan par aizdevuma piešķiršanu uzņēmumiem, nodokļu maksājumu nomaksas termiņa pagarināšanu, atbrīvošanu no nodokļu parāda nomaksas pašvaldības budžetā, pašvaldībai piederošu zemju iznomāšanu, nekustamo īpašumu nomas līgumu akceptēšanu, nomas maksas pazemināšanu, ar vidi saistīto atļauju izsniegšanu un to papildināšanu un citiem.

Savukārt Lembergs savā atbildes vēstulē atbildes uz šiem jautājumiem nesniedza, tā vietā lūdzot ministru juridiski paskaidrot vairākus jautājumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru