trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Par mūzikas klausīšanos birojā un kāzās nevajadzētu maksātSaeimā trešdien gaidāma diskusija par tā dēvētajām radio klausīšanās nodevām. Kultūras ministrija piedāvā atteikties no publiskā atskaņojuma raksturojuma kritērija - ierastais ģimenes loks
Kā intervijā Latvijas Radio sacīja Kultūras ministrijas juriskonsults autortiesību un blakustiesību jautājumos Rihards Gulbis, parasti šis jēdziens tiek tulkots neparasti šauri, tāpēc tā vietā vajadzētu lietot vairākus kritērijus, kas izšķirtu gadījumus, kad atskaņo privāto personu lokā un kad tas ir publisks atskaņojums.

Viņš norādīja, ka ministrija piedāvā atteikties no jēdziena «ģimenes loks», jo arī Eiropā jābūt vienotam skaidrojumam, kas ir publisks izpildījums.

«Mēs piedāvājam, ka publisks izpildījums ir tādā gadījumā, kad mūzika tiek atskaņota vairākiem, savstarpēji nesaistītiem cilvēkiem,» sacīja Gulbis.

Viņš uzsvēra, ka nejauši klausītāji netiek ieskaitīti.  

Ministrija piedāvā noteikt, ka tad, ja mūzikas klausītāji ir savstarpēji pazīstami, neuzskatīt to par publisku izpildījumu.

Gulbis paskaidroja, ka, piemēram, par mūzikas atskaņošanu kāzās vairākās valstīs bijuši spriedumi un visos gadījumos atzīts, ka tas nav publisks izpildījums. Viņš arī norādīja, ka viņam nav zināmi gadījumi, kad par mūzikas atskaņošanu kāzās Latvijā tiktu pieprasīta samaksa.

Viņš paskaidroja, ka arī birojos, ja cilvēki ir savā starpā pazīstami, tad par mūzikas atskaņošanu tur nav jāmaksā. Tikmēr, ja mūzika tiek atskaņota veikalos, kafejnīcās un uzgaidāmajās telpās, tas gan ir publisks atskaņojums.

Kultūras ministrijas pārstāvis pastāstīja, ka šajā jautājumā ir saņemts atbalsts no Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA), kas ir piekrituši kompromisa variantam, taču aizvien iebildumi atskan no biedrības «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA).

Vaicāts, kādi ir iebildumi no LaIPA puses, Gulbis pastāstīja, ka ievērojama daļa no viņu ienākumiem ir ienākumi no birojiem.

Gulbis pauda uzskatu, ka diskusijās, kas notiks Saeimā, būs iespējams panākt kompromisu ar visām iesaistītajām pusēm.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru