otrdiena, 2012. gada 30. oktobris

Nopietnas izmaiņas Apple vadībā, kompāniju pametīs Forstāls, par lietotāju interfeisu atbildēs ĪvsLielas izmaiņas skars tehnoloģiju giganta Apple vadību – amatus pametīs kā Skots Forstāls, kas pazīstams kā iOS programmatūras viceprezidents, tāpat arī kompānija šķirsies no līdzšinējā mazumtirdzniecības tīklu vadītāja.

Lielākais pārsteigums ir tieši par Skota Forstāla aiziešanu, lai arī oficiāli šāda informācija netiek izplatīta, tomēr viņam esot palūgts pamest amatu pēc tā, kad Forstāls nav piekritis savā vārdā parakstīties zem atvainošanās par nepilnvērtīgo Apple Maps aplikāciju, kā rezultātā to nācies izdarīt Apple vadītājam Timam Kukam. Tiek ziņots, ka turpmāk iOS un OS X izstrādi vadīs Gregs Federihi, savukārt Džonatans Īvs, kas pazīstams kā industriālā dizaina nodaļas vadītājs, ķersies arī pie lietotāju interfeisa izstrādes.

Forstāls iOS aplikācijās ieviesis dizainu, kas bijis pretrunā ar Džonatana Īva izstrādāto ierīču minimālistisko dizainu, kā rezultātā abu starpā radušās nopietnas domstarpības, viņi pat nav bijuši ar mieru sapulcēs atrasties vienā telpā.

Skots Forstāls ir strādājis divos Stīva Džobsa uzņēmumos, kā Next, tā arī Apple. Pagaidām nenoteiktu laiku Forstāls būs Tima Kuka padomnieks, visticamāk, tā ir tikai formalitāte, lai atturētu viņu pāragri uzsākt darba attiecības ar kādu no Apple konkurentiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru