piektdiena, 2012. gada 26. oktobris

Microsoft prezentē Windows 8 un SurfaceASV informācijas tehnoloģiju kompānija Microsoft šodien prezentē savu jauno, radikāli pārveidoto Windows operētājsistēmu un Surface, tās pirmo pašas zīmola planšetdatoru.
Eiropas Komisija (EK) tikmēr brīdinājusi Microsoft, ka tā varētu veikt izmeklēšanu pret jauno Windows 8 operētājsistēmu, ja tajā netiks ievērotas saistības par interneta pārlūkprogrammu izvēli.
EK norādīja, ka uzņēmums nav ievērojis juridiski saistošu apņemšanos 2011-.2012.gadā Windows 7 operētājsistēmā klientiem nodrošināt interneta pārlūkprogrammu izvēli.
Komisija paudusi līdzīgas bažas arī par nākamās paaudzes operētājsistēmu, kas tirgū nonāks piektdien.
Eiropas Savienības (ES) konkurences komisārs Hoakins Almunija pavēstīja, ka viņš sazinājies ar Microsoft «augstākajā līmenī», lai mudinātu kompāniju neatkārtot šādu pašu kļūdu jaunākajā operētājsistēmā.
«Mēs esam sazinājušies saistībā ar Windows 8, un es esmu paudis viņiem savas bažas iespējami augstākajā līmenī,» sacīja komisārs.
Microsoft ir svarīgi pārāk nesarežģīt interneta pārlūkprogrammu izvēli, «ja viņi nevēlas riskēt ar jaunu izmeklēšanu», uzsvēra Almunija.
Microsoft nākamās paaudzes operētājsistēma Windows 8 patērētājiem būs pieejama no 26.oktobra.
Jaunās paaudzes operētājsistēma būs pieejama 109 valodās 231 tirgū visā pasaulē.
Jaunākā operētājsistēma, kuras iepriekšējās versijas bijušas kā standarts personālajiem datoriem, tiks izmantota arī lielā daļā viedtelefonu un planšetdatoru, tostarp Microsoft izstrādātajā planšetē Surface, kas tirgū nonāks šogad.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru