ceturtdiena, 2012. gada 11. oktobris

Lipmans: Uz 2017. gada PČ hokejā drošāk pretendēt kopā ar DānijuLatvija uz 2017. gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu, visticamāk, pretendēs kopīgā kandidatūrā ar Dāniju, intervijā laikrakstam «Diena» atklājis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Informācija, ka Latvija 2017. gada pasaules čempionātu varētu rīkot duetā ar Dāniju, izskanēja jau iepriekš, to pieļaujot arī pašam Lipmanam, tomēr šī gada maijā LHF prezidents paziņoja, ka ir no šādas ieceres atteicies. Toreiz Lipmans to skaidroja ar to, ka arī Starptautiskajā Hokeja federācijā (IIHF) notiek diskusijas, vai rīkot pasaules čempionātu divās valstīs ir pareizi.

Tomēr tagad Lipmans atkal atgriezies pie sākotnējās ieceres uz čempionāta rīkošanu kandidēt kopīgi ar Dāniju.

«Laikam būs jāizvēlas kooperēšanās variants ar Dāniju. Tas būtu drošāk, ka mēs čempionātu tiešām varam dabūt. Otrā variantā - rīkojot tikai pašiem -, sanāktu lieli izdevumi. Jāuzņem 16 komandas un vēl jābūvē otrā halle. Viegli jau nebūs ne vienā, ne otrā variantā,» citēts Lipmans.

Kā zināms, uz tiesībām rīkot 2017. gada pasaules čempionātu pašlaik pretendē arī Vācija un Francija. Šīs abas valstis jau iepriekš vienojās par kopīga pieteikuma iesniegšanu uz čempionāta rīkošanu.

2017. gada pasaules čempionāta rīkotāji tiks nosaukti 2013. gada IIHF ikgadējā kongresā, kas notiks maijā.

Jau vēstīts, ka Latvija uz 2017.gada pasaules čempionāta rīkošanu oficiāli pieteicās pagājušā gada martā. Valdība apstiprināja LHF pieteikumu tiesībām rīkot čempionātu IIHF, kuru parakstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Valdība ar šo lēmumu arī apliecināja garantijas naudas - divu miljonu Šveices franku (1,1 miljona latu) - iemaksu, kas būs jāveic līdz 2014.gadam, kā arī to, ka tiks nodrošinātas divas sporta halles, kurās noritēs spēles. Garantijas nauda gan pēc tam tiekot atmaksāta.

Iepriekš Lipmans izteicies, ka par otras ledus halles būvniecību čempionāta vajadzībām būtu jāparūpējas valstij.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru