trešdiena, 2012. gada 17. oktobris

Lembergs: Sprūdžs ir mīļš, bet neskaidrs cilvēksVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir saņēmusi Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) vēstuli saistībā ar viņa «saimniekošanu» Ventspilī.
VARAM pārstāve Kristīne Barševska apstiprināja, ka Lemberga atbildes vēstule ir saņemta un ministrijas juristi to jau sākuši izvērtēt. Pagaidām gan ministrija nevēlas atklāt vēstules saturu, tomēr ministrija ar izvērtēšanu garumā nevilkšot.

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) sacīja, ka pagaidām komentārus par vēstuli nesniegs, vien apstiprināja, ka tāda ministrijā ir saņemta.Tikmēr Lembergs sacīja, ka vēstulē ministram norādījis, ka «viņš esot ļoti mīļš, bet neskaidrs cilvēks», paužot cerību, ka ministrija publiskos gan viņa vēstules saturu, gan saraksti ar Ģenerālprokuratūru.
Jau ziņots, ka Lembergam 12. oktobrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pieprasīja paskaidrojumus sniegt trīs dienu laikā. Pēc iepazīšanās ar saņemtajiem paskaidrojumiem ministrs var atstādināt pašvaldības vadītāju no pienākumu pildīšanas.
Sprūdžs šādi rīkojies, jo no Ģenerālprokuratūras saņēmis «šokējošu» informāciju par Lemberga «saimniekošanu» Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.
LNT raidījumā 900 sekundes Sprūdžs vakar sacīja, ka paskaidrojumi Lembergam par darbību Ventspils pašvaldībā bija jāsniedz līdz pirmdienas vakaram, taču viņš pagaidīšot vēl pāris dienas, ja gadījumā paskaidrojumi tiekot sūtīti ierakstītā vēstulē pa pastu. Ja vēstule netikšot saņemta, tas tiks uzskatīts par atteikumu sniegt paskaidrojumus un tiks pieņemts lēmums par pašvaldības vadītāja atstādināšanu.
Savukārt Lembergs tiešraidē sacīja: «Neviens jau nesaka, ka es neatbildēšu.» Ventspils mērs piebilda, ka neatkarīgi no viņa paskaidrojumiem ministrs lēmumu par viņa atstādināšanu jau esot pieņēmis.
Sprūdžs ir pārliecināts, ka «Lemberga kunga laiks ir beidzies». LNT tiešraidē viņš Lembergam sacīja: «Jums ir jāsaņem taisnīgs sods. Zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā.» Ministrs sacīja, ka nevienam nenovēlot tādu tēlu, kāds ir Lembergam. Vienas pašvaldības vadītāja visatļautība traucējot ministram darbā ar citām pašvaldībām. «Lembergs ir augonis pašvaldību sistēmā. Kā es varu prasīt no citām pašvaldībām, ja viņš ar savu darbību apliecina, ka likumi nav visiem vienādi,» piebilda ministrs.
Lembergs savukārt uzskata, ka šāda ministra rīcība esot atriebība Lembergam par to, ka viņš atļāvies kritizēt Sprūdža darbību.
Ministrs ir pārliecināts, ka viņa lēmums pieprasīt Ventspils mēra paskaidrojumus neesot pārsteidzīgs. "Es balstos uz profesionālu juristu spriedumiem, turklāt manā rīcībā ir ļoti daudz konkrētas informācijas no Ģenerālprokuratūras," norādīja Sprūdžs.
Ministrs uzskata, ka varbūtība, ka Lembergs tiks atlaists, ir 100%.
Savukārt Ventspils domes priekšsēdētājs uzskata, ka tā ir Sprūdža speciāli rīkota akcija, izmantojot apsūdzībā ietvertu informāciju, kas ir publiski pieejama.
«Man izvirzīto apsūdzību jau četrus gadus skata Rīgas apgabaltiesā, un, kamēr spēkā nav stājies notiesājošs spriedums, spēkā ir Latvijas Satversmes un Eiropas Cilvēktiesību konvencijas garantētais nevainības prezumpcijas princips. Sprūdža paziņojumā runāts par laiku līdz 2006. gadam. Vēlos norādīt, ka par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju esmu ievēlēts 2009. gadā un manas pilnvaras beigsies 2013. gada jūnijā,» iepriekš norādīja Ventspils mērs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru