pirmdiena, 2012. gada 29. oktobris

Lauku realitāte - 40 km līdz bankomātam; iedzīvotāji nikni uz bankāmLai nokļūtu līdz tuvākajam bankas aparātam, Amatas novada Zaubes pagasta iedzīvotājiem ar automobili jāmēro 40 – 50 kilometru, savukārt ar autobusu ceļā paiet gandrīz visa diena, tāpēc bieži vien izpalīdz draugi vai paziņas, kas pa ceļam no pilsētas atved naudu, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.
Šoferis Mārtiņš Kalācis stāstījis, ka vismaz reizi nedēļā ar pašvaldības auto darba dēļ jābrauc uz Cēsīm un gandrīz katru reizi ir kāds naudas vedums.

Lai gan vietējos veikalos var izmantot maksājumu karti un rēķinus iespējams kārtot caur internetbanku, bez skaidras naudas neiztikt, atzinusi Mairita Ķuze: «Visu laiku jābūt modram, vai makā pietiek naudas.» Arī viņa nereti izpalīdzot draudzenēm – atved viņām naudu no Cēsīm vai Siguldas.
Trīs gadus Amatas domes vadība ar vēstulēm un lūgumiem vairākkārt centusies pārliecināt Swedbank un SEB banku ierīkot novadā bankomātu, taču – nekā, cilvēku par maz, neesot izdevīgi, norāda laikraksts.
«Cilvēki jūtas apbižoti un ir dusmīgi,» teikusi domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, kuras vadītajā pašvaldībā dzīvo ap sešiem tūkstošiem iedzīvotāju. Viņa esot sarūgtināta, ka bankas ignorē šā pakalpojuma nepieciešamību Amatas novadā.
Toties rucaviešiem Swedbank esot izdevies pārliecināt – pēc gada pārtraukuma bankomātu atkal varēs lietot aptuveni divi tūkstoši Rucavas iedzīvotāju, pavēstījusi novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze.
Banku interese kādā apdzīvotā vietā uzstādīt naudas automātu atkarīga no iespējamo lietotāju skaita, jo bankomātu uzturēšana mēnesī izmaksā līdz tūkstoš latiem, paskaidrojusi Swedbank preses sekretāre Kristīne Jakubovska, piebilstot, ka sarunas par bankomātu Amatā «joprojām ir procesā».
Kā risinājumu bankas piedāvājot ierīkot veikalos karšu pieņemšanas vietas jeb POS termināļus, kuros var izņemt naudu līdz 50 latiem. Latvijā ir aptuveni 800 šādu vietu, taču klientiem jārēķinās, ka naudas izsniegšanu nosaka preču apgrozījums. Piemēram, Zau
bes pagasta veikala Lardo darbiniece stāstījusi, ka mēneša beigās veikals šo pakalpojumu nevar nodrošināt, jo nav tik daudz ieņēmumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru